Перший мотопіхотний підрозділ Збройних сил України має зовсім інші завдання, ніж мотогрупи російської армії, зазначив Дмитро Жмайло.
Мотоциклетна рота 425-го окремого штурмового полку «Скала» — це перший у ЗСУ мотопіхотний підрозділ, який виконує специфічні завдання, відмінні від тих, що стоять перед подібними формуваннями у російській армії. Про це розповів виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло в ефірі телемарафону.
За його словами, російські війська почали активніше використовувати мотоцикли через значні втрати бронетехніки, яких їм завдають українські сили, зокрема завдяки безпілотникам. Через це окупанти замінюють бронетранспортери та бойові машини піхоти на мотоцикли для швидких проривів на короткі дистанції, розраховуючи на мінімальні втрати.
Деталі
Жмайло підкреслив, що росіяни намагаються на мотоциклах долати відстань 8-10 км, сподіваючись, що хоча б 10-20% бійців вийдуть на позиції ЗСУ.
З наближенням сезону густої рослинності ворог починає активніше маскуватися та намагатися проникати в глибину оборони, використовуючи природні укриття.
У свою чергу ЗСУ застосовують мотоцикли виключно для оперативної мобільності. «Українські воїни повинні максимально швидко підскочити до ворога, здійснити штурм, закріпитися і продовжувати оборону. Вони озброєні короткоствольними автоматами АК-74У, і ця тактика зараз удосконалюється», — додав експерт.
Отже, мотоциклетні підрозділи ЗСУ мають яскраво виражений наступальний характер, натомість у російських військах мотоцикли — це вимушений засіб через втрати бронетехніки.
Нагадаємо, що у складі 425-го окремого штурмового полку «Скала» створено першу в ЗСУ штурмову мотоциклетну роту. Основним завданням якої є швидке захоплення ворожих позицій.
Раніше, у квітні, Forbes повідомляв, що через великі втрати бронетехніки російські війська дедалі частіше змушені використовувати цивільні автомобілі та мотоцикли.
Також про застосування ворогом мотоциклів ще влітку 2024 року говорив командир підрозділу «Терра» третьої окремої штурмової бригади Микола Волохов. За його словами, окупанти використовують мотоцикли не для тилової логістики, а саме для доставки піхоти безпосередньо до лінії фронту.
Читайте також: Нові відстрочки в Резерв+: для осіб з тимчасовою непридатністю та сімей військових