На майбутньому Саміті миру, який відбудеться у Швейцарії, можуть бути досягнуті домовленості про залучення російських представників до майбутніх переговорів. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на проєкт документа, з яким ознайомилось видання.
Мета Саміту миру у Швейцарії
Саміт миру у Швейцарії спрямований на відкриття можливостей для обмежених переговорів з Росією після досягнення важливих домовленостей у трьох ключових сферах: ядерна безпека, продовольча безпека та повернення викрадених дітей. Ці напрями визначені як першочергові в проєкті документа, який ще може бути змінений під час обговорень.
Основні домовленості саміту
Проєкт документа містить конкретні кроки, які мають сприяти зміцненню довіри в зазначених сферах, що в подальшому може привести до залучення представників Росії. У документі зазначено: “Ми, таким чином, домовилися здійснити конкретні кроки, які можуть слугувати заходами зміцнення довіри у вищезазначених сферах з подальшим залученням представників Російської Федерації”. Ці кроки включають:
- Забезпечення безпеки ядерних об’єктів та недопущення загроз застосування ядерної зброї. Зокрема, об’єкти, такі як Запорізька АЕС, повинні діяти під контролем України відповідно до принципів МАГАТЕ.
- Гарантування продовольчої безпеки через вільне судноплавство у Чорному та Азовському морях. Україна повинна мати можливість експортувати свою сільськогосподарську продукцію до третіх країн.
- Звільнення всіх полонених, включаючи незаконно переміщених українських дітей та цивільних осіб.
Підтримка і участь міжнародних лідерів
Україна та її союзники прагнуть заручитися підтримкою міжнародного співтовариства у цьому процесі. Проте, Китай вже повідомив, що не буде присутнім на зустрічі, а участь інших важливих країн, таких як Індія, Бразилія, Південна Африка і Саудівська Аравія, залишається під питанням.
Дата і місце проведення Саміту миру
Саміт миру відбудеться 15-16 червня на курорті Бюрґеншток, що неподалік від міста Люцерн у Швейцарії. Організатори сподіваються, що ця зустріч стане важливим кроком до мирного врегулювання та вирішення ключових питань безпеки та гуманітарної допомоги.
Читайте також: Ще одна країна ЄС не проти, щоб Україна била її зброєю по території Росії