NewsOboz з посиланням на американське видання The Washington Post повідомляє, Україна сьогодні опинилася в гіршому становищі, ніж у листопаді минулого року.
Ці проблеми були “підсвічені” минулого тижня після слів Головнокомандуючого України Валерія Залужного в інтерв’ю журналу Economist . Він заявив, що контрнаступ України, який на Заході мав великі надії і в нього вкладені мільярди доларів в озброєння, навряд чи приведе до вирішального прориву: «Як і в Першій світовій війні ми досягли рівня технологій, який ставить нас у безвихідне становище».
Це було передбачувано. Рік тому, коли Україна одержала імпульс – розгромивши росіян у Харкові та Херсоні – генерал Марк А. Міллі, тодішній голова Об’єднаного комітету начальників штабів, запропонував врегулювання війни шляхом переговорів. Як і Залужний, він провів явне порівняння з Першою світовою війною, зазначивши, що на початку цієї війни стало ясно, що в ній «більше неможливо перемогти у військовому відношенні».
Цілком можливо, що переговори на той момент були неможливими — що росіяни відмовилися б від будь-яких переговорів, і що українців неможливо було відмовити від рішучого прориву з метою повернути собі більшу частину окупованої території. Але принаймні публічно адміністрація Байдена не зробила жодних спроб. Після того, як попередні заяви Міллі були категорично відкинуті, Білий дім взяв на себе зобов’язання підтримувати контрнаступ України стільки, скільки потрібно.
Як дипломатично зазначив Залужний, адміністрація США не завжди діяла рішуче. Ракети та танки великої дальності «були найбільш актуальними для нас минулого року, але вони з’явилися лише цього року», сказав він журналу Economist, що полегшило російським скорочення витрат.
Ключові тези The Washington Post
Ключовими тезами, які повідомляються у статті The Washington Post з посиланням на Валерія Залужного є:
– Війська втомилися та виснажені, запаси зброї виснажуються, а західне суспільство більш поляризоване щодо надання подальшої підтримки
– Наразі “прихильникам України необхідно переосмислити свою теорію перемоги”.
– Можливість врегулювання шляхом переговорів на вигідних для України умовах, якщо й була, то вже напевно закінчилася, оскільки рф вважає, що має довгострокову перевагу за рахунок живої сили.
– США повинні переосмислити своє бачення перемоги у цій війні, зробити це більш реалістичним.
Більшість у Конгресі США розглядають росію як американського супротивника та розуміють важливість незалежної України. І для цього треба згуртувати більшість у Конгресі навколо загального бачення. Але в міру того, як контрнаступ затихне, прихильникам України доведеться переосмислити свій політичний підхід. Просто висміювати чи поблажливо ставитися до скептиків більше не вдасться.
“Можливо, зусилля Конгресу допоможуть створити міцнішу політику”, – підсумовує статтю The Washington Post.
Читайте також: Захист Авдіївки: відео штурмів та епічне знищення окупантів