Режим Путіна намагається за будь-яку ціну отримати контроль над тимчасово окупованими українськими територіями.
Під час переговорів у Саудівській Аравії Росія намагається створити враження, що вона має перевагу і диктує умови.
Про це повідомляє британське видання The Guardian.
“Кремль представив умови, які можуть призвести до завершення війни в Україні. Проте Україна залишається надзвичайно скептичним щодо можливості досягнення угоди з Росією, посилаючись на попередні приклади, коли Москва порушувала свої зобов’язання”, — зазначають журналісти.
Згідно з інформацією The Guardian, Кремль висунув такі вимоги:
- припинення надання будь-якої іноземної військової допомоги Україні та обміну розвідувальною інформацією;
- обмеження чисельності Збройних сил України та міжнародне визнання чотирьох українських областей, незаконно анексованих Росією у 2022 році.
Нагадаємо, що в Ер-Ріяді завершились переговори між Росією та США, що тривали 12 годин. Вони відбулись після зустрічі представників України з американською делегацією.
За інформацією джерел, спільну заяву за результатами переговорів буде оприлюднено 25 березня о 10:00 за київським часом. Тристоронніх переговорів не передбачено — Вашингтон і Київ підтвердили, що зустрічі відбудуться окремо.
Під час переговорів між Україною та США обговорювались питання безпеки судноплавства, припинення атак на українські порти та обмін полоненими.
Зустріч Росії та США відбулась за закритими дверима, а працівники служби держбезпеки Саудівської Аравії попросили журналістів залишити територію готелю.
Читайте також: Угорщина заблокує вступ України до ЄС через утиски прав угорців на Закарпатті, – Сійярто