Представники уряду Японії повідомили про активізацію російських військових у безпосередній близькості до країни після початку війни в Україні.
Російський патрульний літак Іл-38 незаконно увійшов у повітряний простір Японії, що призвело до того, що японські винищувачі вперше застосували сигнальні ракети, аби змусити його залишити зону.
Цю інформацію оприлюднило видання Guardian з посиланням на Міністерство оборони Японії.
Інцидент стався 23 вересня, коли японські військові літаки моделей F-15 та F-35 були підняті в повітря для реагування на ситуацію. Літаки випустили сигнальні ракети після того, як російський літак проігнорував радіосигнали з вимогою покинути повітряний простір.
Ситуація стала резонансною, оскільки це перший подібний інцидент з вторгненням російського літака в японське небо після подій 2019 року. Тоді російський бомбардувальник Ту-95 порушив повітряний простір Японії в районі південної Окінави та островів Ідзу, що розташовані на південь від столиці Токіо.
Міністр оборони Японії Мінору Кіхара підтвердив, що російський літак Іл-38 тричі порушив кордони японського повітряного простору. Зокрема в районі острова Ребун, неподалік від Хоккайдо – найбільш північного з головних японських островів. Літак перебував у повітрі близько п’яти годин.
Кіхара також зазначив, що використання сигнальних ракет є легітимною відповіддю на подібні порушення, і Японія продовжить застосовувати цю тактику без вагань у майбутньому.
“Це порушення є надзвичайно серйозним інцидентом, тому ми подали офіційний протест уряду Росії через дипломатичні канали та наполегливо вимагали вжити заходів для недопущення повторення таких дій”, – заявив міністр.
Японський прем’єр-міністр Фуміо Кішіда звернувся до урядовців з проханням реагувати на ситуацію зважено та співпрацювати зі США та іншими союзниками.
Головний секретар кабінету міністрів Японії Йошімаса Хаяші додав, що російські військові стали помітно активнішими поблизу Японії після початку війни в Україні. Але відмовився надавати деталі про ймовірні наміри або мету цих дій.
Зазначено також, що інцидент стався лише наступного дня після спільного плавання китайських і російських військових кораблів біля північного узбережжя Японії. Міністр Кіхара висловив припущення, що порушення повітряного простору може бути частиною спільних навчань, оголошених Росією та Китаєм раніше цього місяця.
Читайте також: Мирні переговори або капітуляція, які справжні наміри Кремля: аналітики ISW