Росія заявляла про свою «суперзброю» у вигляді гіперзвукових ракет «Кинджал» та «Циркон», однак сучасні технології ППО успішно справляються з ними. За останні тижні Україні удалося перехопити більшість запущених гіперзвукових ракет, втому числі першу разу перехоплювати «Циркон».
Згідно з дослідженнями британського видання The Telegraph, рівень успішного перехоплення гіперзвукових та балістичних ракет досягає 88%. Це чудовий результат, оскільки ще донедавна рівень перехоплень «Кинджалів» становив лише 25%. Поступове впровадження та удосконалення систем Patriot дозволяє український ППО демонструвати високу ефективність.
Слабкість російських гіперракет
Одна з головних проблем гіперзвукових ракет пов’язана з фізичними стандартами польоту. The Telegraph зазначає, що при досягненні швидкості 5 або 7 Махів, ракети сповільнюються під час завершення польоту. Так, «Кинджали» знижують швидкість до 1,9 Маха, що робить їх придатними для перехоплення. Гаряча плазма утворює шар, що ускладнює радіозв’язок та супутникову навігацію.
Рішення НАТО для боротьби з гіперракетами
Найуспішнішими засобами для перехоплення високошвидкісних ракет вважаються системи Standard Missile 6 (SM-6) та SM-3. Серед держав, що успішно використовують ці системи, вказуються США, Японія та Австралія. Британія ж потребує термінової модернізації.
Нові загрози від Росії
Серед нових загроз вказують ракету «Орешник» (РС-26) зі звичайними боєголовками. При завданні удару по Дніпру ракета
Читайте також: Третій день інтенсивних атак на Курщині: Сирський про втрати північнокорейських найманців