Згідно з публікацією, якщо Захід бажає протистояти російській агресії, необхідно припинити гру на публіку в столицях країн НАТО.
Пропозиція президента Франції Еммануеля Макрона щодо направлення західних військ до України викликала не лише страх і відмову союзників по НАТО, але і викликана критикою союзників Макрона. Критика, спрямована на Німеччину, спричинила напруження в їх відносинах та пошкодила солідарність НАТО в обличчя російської агресії, як повідомляє видання The Times.
Як відреагували союзники НАТО щодо направлення західних військ до України
За словами авторів, пропозиція Макрона про те, що Захід не повинен виключати варіант направлення військ для підтримки України, викликала “страх і негайну відмову його союзників по НАТО”. Його критика в адресу Німеччини викликала гостру реакцію Берліна, спричинивши практично непередбачуване напруження у франко-німецьких відносинах і порушивши єдність НАТО перед загрозою російської агресії.
Стаття зауважує, що різкий поворот Макрона є “ще більш негативним” через те, що він відбувся менше, ніж за два роки після його спочатку примирливого ставлення до Москви. Навіть під час повномасштабної війни в Україні політик продовжував настоювати на дипломатичних переговорах. На замітку, відповідно до протестів Києва та обурення союзників по НАТО, президент Франції закликав їх утриматися від “приниження” Росії та запропонував “гарантії” безпеки для України.
Матеріал вказує, що роль Макрона погано відобразилася внутрішньополітично. Де його бачать як президента, який намагається прихильно відноситися до двох протилежних політичних ліній одночасно, щоб визначити ефективність кожної.
Реакція Німеччини
Це також викликало негативну реакцію канцлера Німеччини Олафа Шольца. Його збентежило порушення правил безпеки, що дозволило Росії підслуховувати конфіденційні дискусії між німецькими військовими. Останній критикував Німеччину за її неадекватну поведінку. Розгніваний помічник Шольца навіть підніс сумнів щодо відданості самої Франції. Він зауваживши, що надано всього 1,18 млрд євро допомоги Україні, що ставить її на 14-е місце серед союзників по НАТО. У порівнянні з витратами Німеччини у розмірі 17,7 млрд євро.
“Публічні обвинувачення вказують на велику напруженість у франко-німецькому альянсі, що є основою європейської безпеки протягом останніх 60 років. Це партнерство вже мало свої напруженості через нестабільні особисті стосунки та різні погляди на європейську безпеку, де Німеччина вважала відносини з Вашингтоном пріоритетними, а Франція претендувала на лідерство в Європі”, – висновують автори статті.
Вони відзначили, що Москві залишається лише насолоджуватися сварці. Минулого тижня заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв насмішив Макрона, охарактеризувавши його як “дрібного і трагічного нащадка” Наполеона. Який намагається помститися французькому імператору за поразку, завдану Росією у 1812 році.
Тим часом, за думкою авторів статті, Шольц, ймовірно, сам несе часткову відповідальність за безлад. Навіть при обіцянках радикальних змін у політиці Німеччини, значного збільшення видатків на оборону та припинення залежності від російських енергоресурсів, прихильність Шольца до України здається зменшується. Що свідчить про неоднозначність поглядів німецьких виборців.
“Війна починає підривати єдність НАТО, оскільки вартість підтримки України просочується у внутрішню політику Європи. Втома від війни, яку, здавалося б, неможливо виграти, викликає цинізм виборців, а життєво важлива американська допомога залишається в Конгресі. Британія також потрапила у сварку через обурення у Вайтголлі через витік інформації про присутність військових радників в Україні. Якщо Захід прагне протистояти російській агресії, гра на публіку у столицях країн НАТО повинна припинитися”, – підсумовували в The Times.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли: Залужний отримав нову посаду: де тепер працює колишній головнокомандувач ЗСУ