Цей план не можна вважати одновимірним документом, адже він охоплює п’ять основних компонентів, кожен з яких відіграє окрему роль і має свої завдання. Кожен пункт спрямований на досягнення окремої мети, що робить цей план справжньою стратегією для досягнення успіху.
Про це повідомив Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», під час свого виступу на телемарафоні.
За його словами, цей план не можна просто схвалити або відхилити, оскільки кожен з пунктів має своє окреме значення. Володимир Зеленський раніше заявляв, що існує чотири основних компоненти та один додатковий. Кожен з них має своє чітке призначення та різний ступінь готовності до реалізації.
Фесенко звернув увагу на те, що один із головних пунктів плану стосується зброї. Він підкреслив, що Україна вже найближчим часом може отримати частину передбачених озброєнь у рамках нових пакетів військової допомоги. Однак деякі види зброї вимагають додаткових умов чи уточнень для їх постачання, що може відбутися пізніше. Є й такі види озброєнь, які потребують часу для виробництва, і їх поставки можуть статися лише в наступному році.
Ключові пункти плану
Крім військових аспектів, план також включає політичні та економічні пункти. Фесенко наголосив, що реалізація цих пунктів значною мірою залежить від рішень Конгресу США. Наприклад, подальша підтримка України у військовому та фінансовому вимірі вимагає затвердження цього питання в Конгресі. Деякі з елементів плану можуть зайняти кілька місяців для реалізації, і, можливо, навіть будуть впроваджені під час наступної президентської адміністрації США.
Фесенко додав, що важливою частиною плану є удари далекобійною зброєю по російських територіях, і це питання активно обговорюється між Україною, США та Великобританією. Він підкреслив, що це стане важливою темою майбутніх переговорів між президентами Зеленським та Байденом.
Крім того, політолог акцентував увагу на значущості контактів з лідерами Глобального Півдня, особливо в контексті підготовки другого саміту миру. Це дозволить Україні активніше просувати свої інтереси на міжнародній арені та сприятиме завершенню війни.
Як раніше заявляв президент Зеленський, «План перемоги» буде представлений президенту США Джо Байдену наприкінці вересня. Він вважає, що реалізація цього плану можлива, якщо до кінця року західні партнери приймуть необхідні рішення.
Читайте також: Польща пропонує альтернативний сценарій для Криму: чесний референдум під мандатом ООН