Росія та Північна Корея намагаються поглибити співпрацю в сфері військових технологій, демонструючи свою протидію Заходу.
Під час свого візиту до Пхеньяна, російський президент Володимир Путін і північнокорейський лідер Кім Чен Ин підписали договір про “всеосяжне стратегічне партнерство”. Цей договір частково орієнтований на військово-технічну співпрацю між Москвою і Пхеньяном, слугуючи підтвердженням їхньої спільної боротьби проти Заходу.
Деталі нового договору
Інститут вивчення війни (ISW) у своєму новому звіті зазначає, що текст угоди ще не був опублікований. Проте відомо, що партнерство Путіна та Кім Чен Ина охоплює широкий спектр напрямків для поглиблення довгострокових російсько-північнокорейських відносин у політичній, економічній, торговельній, культурній, гуманітарній та безпековій сферах. Він також передбачає взаємодопомогу у разі агресії проти РФ чи КНДР.
Можливості військової співпраці
Експерти з ISW підкреслюють, що Росія ймовірно збільшить співпрацю з Північною Кореєю у сфері військових технологій, таких як ракети, інша зброя та супутники, завдяки правовій базі, передбаченій новою угодою. Це свідчить про спільну мету обох країн – протидію Заходу та нинішньому світовому порядку.
Спільна позиція проти Заходу
Висловлюючи свою позицію, Путін під час візиту заявив, що обидві країни прагнуть створити “більш справедливий і демократичний багатополярний світовий порядок”. Він також підкреслив, що їхня незалежна зовнішня політика відрізняється від західних держав. Кім Чен Ин у свою чергу зазначив, що між країнами традиційно дружні та добрі відносини.
Вплив на міжнародну арену
Зустріч Путіна і Кім Чен Ина не обійшлася без взаємних компліментів. Путін назвав Кіма “об’єктивним і збалансованим поглядом” на війну в Україні, а Кім заявив про “традиційно дружні та добрі” відносини між країнами.
Аналітики ISW зазначають, що партнерство Путіна та Кім Чен Ина сприяють легітимізації режиму Кіма як всередині країни, так і на міжнародній арені. Обговорювалося також збільшення торгівлі між Росією та Північною Кореєю, що, на думку Путіна, сприятиме спільним інтересам обох країн.
Крім того, аналітики зауважують, що Путін прагне створити коаліцію дружніх держав з історично теплими зв’язками з Радянським Союзом. Яка стане альтернативою Заходу та нинішньому світовому порядку. Це є частиною стратегії РФ на міжнародній арені, яка спрямована на створення нових союзів та зміцнення впливу в різних регіонах світу.
Читайте також: Більше літаків, ніж пілотів: Україна не встигає підготувати кадри для всіх F-16 – The Times