У високих колах української розвідки виникло серйозне хвилювання щодо можливості прориву російських сил українською обороною до настання літа 2024 року. За інформацією від Bloomberg, значний успіх російської армії став можливим через недостатність боєприпасів та техніки у Збройних Силах України. Противник не зупиняється, але тисне одночасно на кількох напрямках, заставляючи українських бійців функціонувати в умовах обмеженого військового ресурсу та ретельно розподіляти кожен снаряд.
Ситуація настільки критична, що навіть столиця Київ та прибережне місто Одеса можуть опинитися під загрозою. Українські захисники змушені стежити за кожним витратним рухом і економлять кожен боєприпас. Все це викликає серйозні сумніви стосовно подальшого розвитку подій під час весни 2024 року. Чи наявна підтримка від Сполучених Штатів Америки для України і коли Збройні Сили України зможуть здійснити контратаку повідомляє TSN.ua.
Президент Путін не відмовився від своєї стратегічної мети в Україні та серйозно розраховує захопити Київ та Одесу. За даними Bloomberg, посилаючись на власні джерела, знайомі з аналізом, представленим українською розвідкою, до настання літа 2024 року Росія планує здійснити спробу прориву української оборони на фронті.
Росія має ініціативу на фронті
Російська ініціатива виявляється на фронті, де окупанти вже захопили перевагу, і бійці відчувають значний тиск по всьому периметру. Українським військовим часто доводиться зіткнутися з обмеженими ресурсами, основною причиною є нестача боєприпасів, які вони змушені використовувати стратегічно та економно. Повсюди виявляються інші проблеми, які є неодмінними для будь-якого війська.
За даними Bloomberg, в Києві оцінки обстановки на полі бою стають все більш хмарними, оскільки Збройні Сили України намагаються стримати атаки окупантів, розподіляючи обмежену кількість снарядів. Генеральний командувач ЗСУ, Олександр Сирський, повідомив 29 лютого, що помилки командування на передовій поглиблюють труднощі, з якими стикається українська оборона навколо Авдіївки. Він заявив про направлення додаткових військ і боєприпасів для підтримки позицій українських сил.
На даний момент окупанти продовжують активний тиск на ЗСУ під Авдіївкою, де тривають найжорстокіші бої. З початку березня в оперативно-стратегічному угрупованні “Таврія” було повідомлено про втрату двох селищ, Степового та Сєвєрного, під Авдіївкою. Російські пропагандисти стверджують про захоплення Орлівки, але це лише брехня окупантів.
“Ситуація в районі операції Сил оборони України залишається складною”, – наголосив Олександр Сирський. “Ворог продовжує активні наступальні дії на різних напрямках лінії фронту. Найбільше напружене положення на Авдіївському та Запорізькому напрямках, де російські штурмові підрозділи намагаються прорвати оборону і захопити населені пункти Тоненьке, Орлівка, Семенівка, Бердичі, Красногорівка. Тривають інтенсивні бої в районах Вербового та Роботиного, де ворог намагається відновити контроль. Підкреслюю мужність, стійкість і героїзм військовослужбовців 3 штурмової та 25 окремої повітряно-десантної бригад. Вони сміливими та рішучими діями вивели противника за межі Орлівки. Продовжуємо працювати, йдемо до Перемоги!”
“Песимізм” на Банковій
За словами американських журналістів, Київ та його союзники усе більше нахиляються до негативного оцінювання ситуації. Основним сигналом є серйозний дефіцит іноземної допомоги, зокрема від Сполучених Штатів Америки. Недавно Сенат затвердив виділення 60 мільярдів доларів для України, але остаточне рішення лежить на Палаті представників Конгресу США. Ось де виникає проблема – спікер Палати, Майк Джонсон, категорично відмовляється навіть ставити питання про Україну на голосування. Він аргументує це невирішеними питаннями на кордоні з Мексикою. Ситуація в Вашингтоні настільки напружена, що один з його колег, республіканець Браян Фіцпарк, пропонує відсунути Джонсона і обійти його блокування допомоги для України в березні. “Петиція про відставку” Джонсона вже готова.
“Нам потрібно діяти. Це критично, це актуально. Чи це будуть наші кроки, чи чиї-небудь інші, але нам просто потрібно надіслати гроші (Україні – ред.). Петиція буде готова до підписання до початку березня, і я сподіваюся, що вона збере підписи від кількох республіканців. Республіканці готові підтримати петицію більше, ніж ви можете собі уявити. Багато людей розуміють, що це правильний крок”, – зауважує конгресмен США Браян Фіцпарк.
Якщо допомогу не затвердять, тоді “Україна може почати програвати війну цього року”. Цю печальну перспективу висловив відомий експерт з Росії та України Фонду Карнегі Майкл Кофман.
Тим часом, Путін не змінив своїх планів стосовно України. За даними української розвідки, на яку посилаються журналісти Bloomberg, ключовими для кремлівського диктатора залишаються великі українські міста, зокрема Одеса та Київ. Захопивши Південну столицю України, Путін зміг би втілити свій план, який він мав ще в 2022 році – відокремити південні області України, відрізати їх від моря і, таким чином, позбавити можливості експорту зерна та інших продуктів. Крім того, неподалік від Одеси розташовано проросійське Придністров’я, через яке Кремль міг би продовжити свій наступ – на Молдову. Доки на Заході вагаються, Путін має можливість краще підготувати новий широкомасштабний наступ.
Знову під прицілом російських окупантів може опинитися і Київ, повідомляють журналісти. У столиці серйозно готуються до можливої нової атаки. У ексклюзивному інтерв’ю TSN.ua начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко детально розповів про підготовку столиці до можливого нападу. Він повідомив, що у Києві є кілька ліній оборони, при цьому першу з них розмістили спеціально подалі від міста, щоб захистити киян від артилерійського обстрілу росіян. Загальна протяжність оборонних ліній міста перевищує 1000 кілометрів. Також проводяться постійні військові навчання.
Також непокійно на Харківщині. З початку повномасштабного вторгнення РФ не вщухають спроби захопити український Харків. Місто майже щодня виставлено під обстрілами ворога. Російські окупанти регулярно обстрілюють обласний центр та його околиці ракетами з комплексів С-300, ЗРК “Іскандер” та навіть з північнокорейських KN-23. Здається, Харків знову є об’єктом інтересу російських агресорів, що підтверджується активністю російських військ поблизу Куп’янська. За даними незалежних спостерігачів та експертів, навколо міста росіяни сконцентрували понад 100 тисяч військових та сотні одиниць техніки. Однак у ЗСУ стверджують, що поки що Харківщину вони утримують.
Чи має Росія здатність до масштабного наступу
Думки експертів розділені, проте, за словами глави військового комітету НАТО адмірала Роба Бауера, Збройні Сили України, незважаючи на відсутність достатньої кількості боєприпасів та техніки, продемонстрували вражаючі результати.
Бауер зауважив, що у Путіна “більше артилерії, він може щомісяця замінювати ракети, проте невдається досягти повного успіху у збільшенні кількості танків і бронетехніки, наприклад”.
Адмірал також вказав на останні звіти України, що, незважаючи на втрати в Авдіївці, ворог втрачає бійців з високою швидкістю: сім ворожих бійців на одного українського військового.
“Співвідношення один до семи свідчить про те, що йому доведеться витратити значні зусилля, щоб перемогти українців”, – відзначив Бауер у коментарі для Bloomberg.
Україні, на жаль, обмаль варіантів. Уряд Києва розраховує на підтримку союзників, зокрема від Сполучених Штатів. Поки що, Україна протистоїть за єдину правильну та можливу стратегію – зберегти якнайбільше бійців і виснажити сили ворога так, щоб той тимчасово відмовився від агресивних планів. Збройні Сили України планують свій контратак на 2025 рік, як повідомив очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Буданов. Оборонним силам необхідний час для стримування ворога та накопичення ресурсів.
Також раніше ми повідомляли: The Wall Street Journal опублікувало умови мирної угоди України з РФ, яка була узгоджена у квітні 2022-го року