Співробітники Державного бюро розслідувань викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина на незаконному збагаченні. Під час обшуків у них було виявлено велику кількість готівки – майже 6 мільйонів доларів США в різних валютах.
Син посадовиці займає керівну посаду в головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області. Обшуки проводилися в рамках кримінального провадження, яке стосується незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які прагнуть уникнути служби в Збройних силах України.
Під час обшуку робочого кабінету керівниці МСЕК, слідчі виявили 100 тисяч доларів США та підроблені медичні документи. Серед них – списки чоловіків, що ухиляються від військової служби, з фіктивними діагнозами.
У ході обшуків вдома у посадовців, працівники ДБР знайшли ще майже 5,244 мільйона доларів США, 300 тисяч євро, понад 5 мільйонів гривень, а також дорогі прикраси і коштовності. Гроші були розкидані практично по всій квартирі – у шафах, шухлядах, таємних нішах. Також було вилучено документи, які свідчать про відмивання коштів через різноманітні бізнес-проєкти.
Як проходили слідчі дії
Під час слідчих дій чиновниця намагалася позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з 500 тисячами доларів через вікно. Але це не допомогло приховати її злочинну діяльність.
Правоохоронці також встановили, що родина топпосадовців володіє значними активами. Зокрема, у їхній власності є 30 об’єктів нерухомості у Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітних автомобілів, корпоративні права на суму 48 мільйонів гривень, а також готельно-ресторанний комплекс площею майже 3 тисячі квадратних метрів в одному з парків Хмельницького. Крім того, за кордоном родина володіє нерухомістю в Австрії, Іспанії та Туреччині. На закордонних банківських рахунках виявлено ще 2,3 мільйона доларів США.
Ці активи не були зазначені у щорічних деклараціях посадовців, що свідчить про намагання приховати джерела їхнього збагачення.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Правоохоронці перевіряють причетність інших посадовців та членів родини до злочинної діяльності.
На даний момент вирішується питання про оголошення підозр чиновникам за низкою кримінальних статей, серед яких шахрайство в особливо великих розмірах, легалізація злочинних доходів, декларування недостовірної інформації та незаконне збагачення. Санкції статей передбачають позбавлення волі терміном до 12 років з конфіскацією майна.
Процесуальне керівництво справою здійснює Офіс Генерального прокурора України.
Читайте також: Економічне бронювання працівників в Україні: що зміниться та коли чекати на нову систему