Народний депутат від партії “Слуга народу” Микола Тищенко, який тривалий час не відвідував засідання Верховної Ради, вперше за довгий період з’явився у парламенті. Політик, раніше відомий своєю активною боротьбою з кол-центрами, зробив несподівану заяву про завершення цієї діяльності.
Пряма мова Миколи Тищенка:
“Перегортаю сторінку. Я зрозумів, що ця боротьба (з кол-центрами – ред.) нікому не потрібна. Я це виконував за зверненням своїх виборців”.
Причини тривалої відсутності депутата
Микола Тищенко протягом тривалого часу не брав участі у засіданнях Верховної Ради. Офіційною причиною його відсутності стала ішемічна хвороба серця, на яку він посилався, зокрема, коли не з’явився на судові засідання у справах, пов’язаних із нападом на ексбійця спецпідрозділу Kraken Дмитра Мазоху.
Що передувало скандалу
Інцидент, який привернув увагу суспільства до Тищенка, стався 20 червня в Дніпрі. Група невідомих осіб напала на колишнього бійця спецпідрозділу Kraken під час прогулянки з дитиною. На відеозаписах, поширених у мережі, видно, що нападниками могли бути охоронці народного депутата. Причиною конфлікту, за попередньою інформацією, стала сварка між Тищенком та постраждалим.
Розвиток подій
- 25 червня правоохоронці повідомили Миколі Тищенку про підозру у справі щодо подій у Дніпрі.
- Того ж дня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід: цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета та здачею закордонних паспортів.
- Після судового засідання в мережі спалахнув скандал через те, що Тищенка помітили у п’ятизірковому готелі Києва, попри судове рішення.
- 12 листопада Київський апеляційний суд продовжив запобіжний захід, залишивши Тищенка під цілодобовим арештом.
- 23 грудня політик не з’явився на чергове судове засідання, заявивши про погіршення стану здоров’я через проблеми із серцем.
Чи означає це завершення скандалів?
Заява Тищенка про припинення боротьби з кол-центрами викликала неоднозначну реакцію в суспільстві. Чи стане цей крок спробою відновити політичну репутацію, чи лише додасть нових запитань до його діяльності, покаже час.