14 січня Верховна Рада України прийняла законопроєкт №11321, який регулює відповідальність медіа за «невидалення» негативних коментарів про посадовців.
Як пояснює Судово-юридична газета, ЗМІ не несуть відповідальності за такі коментарі, якщо їх видалили протягом трьох днів після отримання офіційної скарги, припису Нацради або рішення суду про відкриття провадження.
Посадовці часто трактують як порушення коментарі, що містять «недостовірну інформацію» або ставлять їх у негативному світлі. Згідно з рішенням Великої Палати Верховного Суду, інформація вважається недостовірною, якщо її автор не може довести протилежне.
Це викликає важливе питання: чи повинні ЗМІ видаляти будь-які твердження читачів про корупцію чи інші негативні характеристики посадовців, якщо немає підтверджуючих доказів?
Для довідки, у травні Верховна Рада затвердила закон №8329, що передбачає відповідальність за образи сексуального характеру в Інтернеті. За такі правопорушення передбачено штрафи від 1360 до 2720 гривень, а також можливі громадські або виправні роботи.
Читайте також: Бронювання від мобілізації завершується 28 лютого: хто може потрапити під призов