Спікер палати представників, Майк Джонсон, презентував чотири окремі законопроекти щодо фінансування допомоги США для України, Ізраїлю, Тайваню та інших пріоритетів національної безпеки. Цю інформацію передає видання The Hill. Під час закритої конференції Палати Республіканської партії в понеділок, Джонсон розкрив свій план щодо надання допомоги країнам через Палату представників. Два законодавці від республіканців розповіли про план під час зустрічі, в якому йдеться про об’єднання чотирьох законопроектів під одну процедурну норму для спрощення процесу внесення поправок.
Згідно з публікацією, четвертий законопроект, що стосується національної безпеки, включатиме такі положення:
- Можливість використання конфіскованих російських активів для допомоги Україні з боку Сполучених Штатів;
- Акт ленд-лізу для військової допомоги;
- Конвертовані кредити для полегшення гуманітарної допомоги;
- Заборону TikTok.
Блокування законопроєкту про фінансування України у США — що відомо
У США блокування законопроекту про фінансування України відоме з жовтня 2023 року. Спочатку республіканці посилалися на необхідність посилення міграційної політики США. 13 лютого Сенат підтримав законопроект щодо допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню в розмірі $95 мільярдів, $60 мільярдів з яких були призначені для України.
Спікер Палати представників Майк Джонсон критикував пропозицію Сенату ще 13 лютого, заявивши, що не планує вносити на розгляд законопроект, підтриманий Сенатом. Після зустрічі з президентом Байденом у Білому домі 28 лютого, Джонсон заявив про свою готовність винести на голосування продовження допомоги Україні, заохочуючи до цього його колег із Палати представників.
Проте, до 31 березня питання про виділення допомоги Україні не було внесено на розгляд Палатою представників. 19 березня Politico повідомило, що Джонсон порадив республіканцям готувати пропозицію оформити частину військової допомоги для України у вигляді кредиту.
Нарешті, 22 березня Палата представників США схвалила пакет законопроектів про фінансування державних відомств на суму 1,2 трильйона доларів. Після він був направлений до Сенату за кілька годин до кінцевого терміну. Наступного дня Сенат ухвалив пакет фінансування уряду до кінця фінансового року на суму 1,2 трлн доларів, що дало змогу запобігти шатдауну. Того ж дня президент Байден підписав закон, закликавши Палату представників прийняти проєкт, що передбачає підтримку України, Ізраїлю та Тайваню.
Також вам може бути цікаво: НАТО передасть Україні п’ять кораблів – Плетенчук