Туреччина, Румунія та Болгарія ведуть обговорення щодо створення спільних сил з метою очищення Чорного моря від небезпечних мін. Які стали загрозою для цього регіону через повномасштабну війну, ініційовану Росією у відношенні України.
Цю інформацію надали агентству Bloomberg інсайдерські джерела, які близькі до переговорного процесу.
Три країни, які є повноправними членами НАТО, наразі знаходяться на етапі обговорення конкретних деталей цієї ініціативи. Однак, за словами двох невказаних посадовців, ймовірно, що спільний контингент може бути сформований вже у наступному місяці, залишаючи деталі поки що в анонімності.
Важливо зауважити, що ця ініціатива не входить в рамки операції НАТО. Однак створення спільних сил для розмінування стане першим великим об’єднаним зусиллям союзників у Чорному морі після вторгнення Росії в Україну за наказом президента Володимира Путіна.
Новостворені сили будуть виключно мирними і не призведуть до появи нових кораблів НАТО у цих водах, підкреслили два офіційних представники.
Один з інсайдерів зауважив, що однією з мет цієї місії є демонстрація здатності трьох країн самостійно вирішувати цю проблему.
Уряд Туреччини відмовився від коментарів для агентства, тоді як міністерства оборони Румунії та Болгарії ще не надали відповідей на запити щодо коментарів.
Після вторгнення Росії в Україну, країни НАТО зробили акцент на збільшенні обсягів розвідки та спостереження в регіоні Чорного моря. Але морські операції не проводились.
З початку війни, румунські, болгарські та турецькі військові водолазні команди регулярно нейтралізують вибухонебезпечні міни. Які потрапили у водах їхніх територіальних вод.
Вереснь, також признався, що Болгарія проводить дискусії з союзниками НАТО щодо способів реагування на часткову блокаду Росією своєї ексклюзивної економічної зони в Чорному морі.