Опитування показали ставлення мешканців країн Європи до перемоги України.
Більшість українців вірять у перемогу своєї країни у війні з Росією, проте європейці налаштовані більш скептично. Згідно з даними дослідження Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), опублікованого напередодні саміту НАТО у Вашингтоні, значна частина європейців не впевнена у військовій перемозі України.
Думки щодо війни в Україні
Опитування, проведене серед мешканців 14 країн ЄС, показало, що європейці більше схильні вірити в мирне врегулювання конфлікту шляхом переговорів, ніж у перемогу України на полі бою. Приблизно від третини до половини респондентів вважають, що війна завершиться саме таким чином. 31% опитаних навіть бачать перемогу Росії як ймовірний результат. Лише в Естонії переважаюча частка населення (38%) вірить у перемогу України.
Погляди українців
Незважаючи на скептицизм європейців, більшість українців (58%) впевнені у своїй перемозі та сподіваються на підтримку міжнародних союзників. Лише 1% українців вважають, що Росія виграє війну, тоді як 30% бачать мирне врегулювання як найбільш ймовірний вихід.
Підтримка НАТО та витрати на оборону
Результати опитування показали, що лідери НАТО можуть зіткнутися з труднощами у пошуку підтримки серед населення своїх країн для розгортання військ. Відсоток підтримки такого кроку варіюється від 4% до 22% у різних країнах. Щодо витрат на оборону, більшість європейських країн виступає проти їх збільшення, за винятком Польщі (53%), Естонії (45%), Швеції (41%) та Німеччини (40%).
Інші форми підтримки України
Попри небажання збільшувати військові витрати, більшість європейців підтримує участь у війні іншими способами, такими як технічна допомога та постачання зброї. Виняток становлять Болгарія, Греція та Італія, де більшість населення виступає проти збільшення поставок зброї в Україну.
Чи вірять європейці у перемогу України та вступ до ЄС? Європейці також розділилися щодо переваг вступу України до ЄС. Найбільшу підтримку це питання має в Португалії, Естонії, Швеції, Іспанії та Польщі, тоді як у Німеччині, Болгарії, Чехії та Франції населення скептично налаштоване. Водночас серед українців 64% вважають, що членство в ЄС є таким же важливим, як і членство в НАТО для майбутнього їхньої країни.