За обраними Україною цілями стоїть військовий характер, і їх розглядають як символи сучасної Росії, визначаючи її плани та настрої. Посилення ракетних атак та атаки дронів демонструє бажання затруднити забезпечення військової техніки та матеріалів в Кремлі та нагадати простим росіянам про вартість війни. Згідно з інформацією, опублікованою у виданні The New York Times.
У цьому літі Україна збільшує активність своїх ударів всередині російських кордонів, при цьому уточнює, що її цілі – військові об’єкти, які допомагають Москві здійснити повномасштабне вторгнення, яке вже триває 18 місяців.
Президент України Володимир Зеленський в неділю ввечері заявив:
“Поступово війна повертається на територію Росії – до її символічних центрів і військових баз. І це є необхідним, природним і повністю обгрунтованим процесом.”
Заява Організації Об’єднаних Націй стосовно України на неділю гласить, що підтверджено загибель 9369 цивільних осіб, а також поранено 16 646 осіб. Організація також вказує на те, що фактичні показники значно перевищують зазначені цифри.
Символічний сенс атак
Згідно з The New York Times, напади України на Росію мають великий символічний зміст. За словами військових аналітиків, можуть вирішально вплинути на зусилля Києва знизити здатність Кремля вести війну.
Ці напади мають на меті змусити російських військових стратегів приймати складні рішення. Щодо використання ресурсів у майбутньому, а також сприяють загостренню розбіжностей в російському військовому командуванні.
За словами Фредеріка Ходжеса, генерал-лейтенанта у відставці та колишнього головнокомандувача армії США в Європі, такі удари по Росії повинні розглядатись у контексті контрнаступу України. Для повернення окупованих російською армією земель на півдні та сході країни. Ходжес зазначив, що головна перевага росіян полягає у їх масивній чисельності, використанні масованої піхоти й артилерії.
За його словами, найкращий спосіб нейтралізувати цю перевагу – знищити, погіршити або порушити роботу штаб-квартири та логістики, – сказав він. Удари по Росії, зокрема, «створюють проблеми визначення пріоритетів для російського вищого командування».
Таким чином кожного разу, коли безпілотник вибухає в центрі Москви, зростає невизначеність щодо того, куди Україна вдарить наступний раз. Цілі, які обрала Україна, мають військовий характер, і вважаються Кремлем символами сучасної Росії. Наприклад, у вихідні два безпілотники вдарили по сяючих вежах комплексу Москва-Сіті, де розташовані одні з найвищих будівель у Європі. З роками хмарочоси перетворилися на візитівку нової Росії, покликану продемонструвати інтеграцію країни у світову економіку. Але з роками вони також відображали зростаючий конфлікт Москви із Заходом.
Наприклад, після анексії Росією Криму в 2014 році деякі нові вежі залишилися майже порожніми, а їх заповнили державні установи.
«Хоча Україна, можливо, демонструє більшу прозорість щодо своїх зусиль перенести війну в Росію, вона все ще дотримується делікатної лінії: західні союзники Києва давно висловлюють занепокоєння з приводу того, що їх вважають підтримкою ударів по Росії. Ця стриманість залишається головною причиною, чому Сполучені Штати відмовилися надати Україні ракети великої дальності. І це незважаючи на запевнення Києва, що він використовуватиме таку зброю лише для знищення росіян на українській землі», – пише The New York Times.
Уряд намагається використовувати всі інструменти
Оскільки втрати від щоденного бомбардування Росією міст від Одеси до Києва та Львова до Харкова зростають, уряд Зеленського намагається використовувати всі наявні в його розпорядженні інструменти, щоб дати відсіч.
Хоча українські офіційні особи у публічних заявах уникають вказувати конкретні методи нанесення ударів чи зброю, яка використовується. З метою збереження оперативної безпеки та створення дезінформації для російських сил, українська військова розвідка виразила у понеділок попередження про збільшення кількості атак у Росії.
Речник української військової розвідки Андрій Юсов сказав: «Поки окупанти не підуть з української території, поки злочинці не будуть покарані, в державі-агресорі немає безпечних місць».
Росія недавно розширила строкову службу та призов резервістів. Проте, українські офіційні особи та західні військові аналітики зазначають, що використання ударів безпілотників в Росії, в поєднанні з іншими факторами, має значний психологічний ефект.
Британське військово-розвідувальне агентство також повідомило у понеділок, що постійні атаки безпілотників на Москву, високий рівень внутрішніх репресій та недавні заколоти Вагнера підкреслюють неспроможність російської держави захистити своє населення від війни.
Нагадаємо, що раніше ми повідомляли: В атакованій вежі Москва-сіті розташовані 3 російські міністерства: очевидці показали документацію