У Білорусі 3 жовтня за розпорядженням самопроголошеного президента Алєксандра Лукашенка розпочалася перевірка готовності армії. За інформацією від міністерства оборони “союзної держави”, ця перевірка має “комплексний характер”.
Про це повідомляється в заяві прес-служби міністерства оборони Білорусі. У країні планують, що війська “проведуть марші”, а спеціальна техніка повинна виконати “контрольні проходження”.
Білорусь перевіряє боєготовність армії
У повідомленні пресслужби зазначено, що оцінка готовності військових частин та підрозділів має всебічний характер і спрямована на визначення їх здатності виконувати призначені завдання. Зокрема, білоруські військові мають в найкоротший строк “виконати марш до визначених районів”. Після прибуття на місце призначення, вони повинні виконати стандартні навчальні завдання з бойової підготовки.
Проводитиметься перевірка не лише особового складу, але і військової техніки. Згідно з наказом Лукашенка, військову та спеціальну техніку слід протестувати на “пробіг по складному рельєфі”. У навчальних заняттях також братиме участь авіація.
Аналізуючи проведену в країні перевірку, телеграм-канал “Білоруський Гаюн” стверджує, що загроза ракетних атак з Білорусі на Україну буде існувати до початку 2024 року. Це підтверджується, зокрема, продовження заборони на польоти над південною частиною Білорусі, яка була введена з початком повномасштабної агресії в Україні. Тепер ця заборона діє до 31 грудня 2023 року. Важливо відзначити, що це обмеження стосується лише цивільних повітряних суден, а військова авіація Білорусі може користуватися цією територією.
Отже, ракетна загроза з боку Білорусі залишається актуальною. Загалом, з 24 лютого 2022 року з території союзної з Росією держави на територію України було зафіксовано запуск не менше 721 ракети. Останній запуск відбувся майже рік тому, 6 жовтня 2022 року.
Як реагують в Україні на дії Білорусі
У телевізійному виступі під час телемарафону, Юрій Ігнат, представник Повітряних сил, висловив свою думку щодо ситуації в Білорусі. За його словами, Україна не розраховувала на можливу агресію з боку Білорусі та на початку розгорнутого вторгнення. Хоча ця можливість розглядалася, в Україні не було впевненості, що Лукашенко приєднається до планів Путіна. Наразі українська сторона не має ілюзій щодо Білорусі.
Ігнат також повідомив, що на північних кордонах України відбувається розгортання військових сил. В цій області посилюється протиповітряна оборона та ставляться мінні загородження різних видів.
“Тому нам слід готуватися до будь-яких можливих подій. Ми не робимо жодних ілюзій, і є підстави для того, щоб бути обережними. Росія розміщує зенітно-ракетні комплекси, “Іскандери” і можливо авіацію в Білорусі, хоча можливо не в такому обсязі, як на початку вторгнення. Тому ми повинні підготовитися та зміцнити оборону на кордоні з Білоруссю”, – підкреслив Ігнат.
Він також відзначив, що зараз лінія фронту насичена на всій довжині, яка перевищує 2 тисячі кілометрів, включаючи невизнане Придністров’я, Білорусь, Росію та лінію зіткнення на морі. Будь-який інцидент може виникнути на цій лінії.
“Ми ведемо моніторинг повітряних об’єктів в Білорусі та маємо інформацію від різних джерел, включаючи наших західних партнерів, таких як Польща. Незважаючи на складну ситуацію, Польща є нашим партнером. Ми отримуємо також інформацію від інших країн щодо повітряної обстановки та розвідки. Тому проведення навчань в Білорусі є необхідною частиною життєдіяльності та бойової готовності військ. Армія завжди готується до можливого конфлікту”, – додав Ігнат.