Підкази Місячного сільського календаря допоможуть вам визначити оптимальний час для висадки рослин на вашому городі та в саду протягом останнього весняного місяця. Детальну інформацію про це можна знайти на Newsoboz.org.
Травень – це час, коли власники городів та клумб мають багато роботи та турбот. У цей період можна висівати та висаджувати практично всі види культур. Наприклад, полуницю та овочі висівають саме в травні, квіти розсаджують на клумбі, а саджанці плодових дерев – в саду. Також це ідеальний час для додаткового живлення рослин, поливу, боротьби зі шкідниками та захворюваннями.
Врожайність та стан рослин залежать не тільки від правильного догляду, але і від фази Місяця. Тому важливо користуватися Місячним сільським календарем на травень 2023 року, щоб точно знати, коли і які роботи можна виконувати на вашій ділянці.
Посівний календар на травень 2023 року: сприятливі і несприятливі дні
Календар сівозмін на травень 2023 року: дні, коли працювати ефективно найсприятливіші дні для сівозміни – це ті, коли місячна фаза, доба та день тижня мають максимальну енергію.
За календарем на травень 2023 року, сприятливі та несприятливі дні для висадки розсади матимуть наступний вигляд (червоний – несприятливі, зелений – сприятливі):
Для успішного вирощування різних видів рослин рекомендується вибирати найбільш підходящі для них дні для посадки. У травні 2023 року оптимальними днями для саджання різних культур будуть наступні:
- Цибуля і часник: 3, 4, 10, 11, 23, 24, 30, 31 травня.
- Помідори: 23, 24 травня.
- Кріп, петрушка та інша зелень: 3, 4, 14, 15, 30, 31 травня.
- Морква: 6, 7, 14, 15 травня.
- Буряк: 6, 7, 14, 15 травня.
- Капуста: 2, 14, 21, 24, 30 травня.
- Баклажани і перець: 3, 4, 6, 7, 14-17, 30, 31 травня.
- Кабачки і гарбузи: 3, 4, 23, 24, 30, 31 травня.
- Картопля: 10, 11, 14, 15 травня.
- Однорічні квіти: 1-4, 28-31 травня.
- Полуниця і виноград: 6, 7, 20-24 травня.
- Багаторічні квіти: 1-4, 28-31 травня.
- Плодові дерева: 3, 4, 30, 31 травня.
Місячний посівний календар на травень 2023 року: плануємо дії протягом місяця
1-3 травня
В ці дні ви можете почати висівати різні види зелені, як мангольд, часник, огірки, бобові культури, і садити розсаду капусти. Також це відмінний час для розріджування сходів, боротьби зі шкідниками та прополювання бур’яну. Квітами, включаючи троянди, можна також займатися в ці дні. Рекомендується проводити рясні поливи і підживлення рослин, але уникати використання отрутохімікатів.
4-6 травня
Це дні повного Місяця.
7-8 травня
Цей період відмінно підходить для висадки цибулинних квітів і саджанців плодових дерев, а також для полоття, удобрення і біління дерев. Не рекомендується обрізати гілки і коріння, так як рани можуть довго загоюватися.
9-12 травня
Можливо висівати редис, садити картоплю, буряк і моркву для зимового зберігання. Також в цей час можна створювати клумби з багаторічними рослинами і вічнозеленими рослинами, сіяти зелену огорожу та газон. Дозволено проводити санітарне обрізання дерев, боротьбу зі шкідниками та хворобами, а також рясний полив і підживлення рослин. Проте роботу з корінням краще відкласти на інший час.
13-15 травня
У ці дні можна поливати і підживлювати рослини помірно. Саджанці ягідних кущів (смородина, ожина, малина, аґрус) можна висаджувати в саду. Але мінеральні добрива краще вносити в інший час і обрізку рослин також варто відкласти.
16-17 травня
Ці дні вважаються не надто врожайними, тому вони підходять для обрізання сухих і хворих гілок, прищеплювання, перекопування та розпушування ґрунту, боротьби зі шкідниками та хворобами. У цей період рекомендується утримуватися від поливу, підживлення, пересадки і пікірування рослин.
18-20 травня
Ці дні відзначаються як “дні молодика”.
21-24 травня
Цей період відмінно підходить для висадки рослин з довгими стеблами, таких як гарбузи, горох, кавуни та дині. Загалом, це сприятливі дні для всіх видів культур. Ви можете пасинкувати, обрізати гілки, прищеплювати рослини та білити дерева. Проте пересадку цибулинних рослин краще відкласти.
25-26 травня
Ці дні також не вважаються надто врожайними, але ви можете висаджувати лікарські рослини, прянощі, кабачки чи гарбузи. Ви можете перекопувати та рихлити землю, відрізати вуса полуниці, проводити санітарне обрізання гілок. Підгодівлі, поливання, пасинкування, пророщування і замочування насіння краще проводити в інший час.
27-29 травня
В ці дні висаджуйте всі види перцю, картоплю, зелень і редис. В саду можна садити тільки декоративні дерева, такі як жасмин і бузок. Дозволено пасинкування томатів, формування батогів огірків, видалення зайвих гілок та обприскування дерев від шкідників
Також може бути цікаво: Що садити після цибулі на городі