Кабінет міністрів України затвердив нові правила щодо зовнішнього вигляду повісток, які тепер можуть оформлюватися двома способами: на традиційному бланку або через електронний реєстр “Оберіг”. Повістки, створені через “Оберіг”, можуть бути роздруковані, і, незалежно від способу оформлення, вони мають однакову юридичну силу.
Відповідно до нових вимог, повістки можуть бути створені на бланку або за допомогою електронного реєстру військовозобов’язаних “Оберіг”. Повістки, оформлені на бланку, повинні містити назву посади, ім’я та прізвище посадової особи, яка видала повістку, її підпис та дату підписання, а також гербову печатку. Повістки, сформовані через “Оберіг”, мають містити ім’я та прізвище керівника районного (міського) ТЦК або відповідного відділу, а також дату накладення кваліфікованого електронного підпису.
Окрім того, уряд доповнив правила проведення призову новими нормами, які передбачають можливість перевірки чинності повісток, створених через “Оберіг”, шляхом зчитування QR-коду. Це можна зробити за допомогою технічних засобів, що дозволяють відтворити інформацію. Вказану у повістці, включаючи засоби електронного кабінету призовника та мобільний застосунок. Таким чином, перевірка повістки можлива через сервіс “Резерв+”.
Також уряд підкреслив, що кожна повістка, створена через “Оберіг”, містить унікальний електронний ідентифікатор у вигляді QR-коду. Якщо така повістка роздруковується, вона повинна містити цей код, придатний для зчитування.
Повістки через оберіг
Повістки, сформовані через “Оберіг”, можуть бути надруковані централізовано і надіслані військовозобов’язаним та резервістам рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення. Вони також можуть бути вручні під час оповіщення у роздрукованому вигляді.
У випадку, якщо повістка, створена через “Оберіг”, надсилається рекомендованим листом. На ньому повинні бути вказані штрихкод-ідентифікатор поштового оператора, прізвище, ім’я та по батькові адресата, а також його адреса. В описі вкладення повинна міститися інформація про найменування поштового відправлення. Ім’я та прізвище керівника районного (міського) ТЦК або його відділу, а також дата накладення кваліфікованого електронного підпису.
Читайте також: Що робити, якщо прийшла повістка на ВЛК під час оформлення відстрочки: поради юриста