Кинути курити виявляється не так легко. Майже усі, хто курить, намагалися позбавитися цієї шкідливої звички, але майже завжди поверталися до неї.
Вчені провели дослідження, під час якого вони визначили найефективніші методи боротьби за здоровий спосіб життя.
Цю інформацію опублікував ScienceAlert.
У свіжому науковому дослідженні було враховано досвід 157 179 курців, які брали участь у 319 окремих дослідженнях. Основною метою цього дослідження було визначити оптимальні методи для допомоги людям відмовитися від куріння на протязі не менше як півроку.
Нікотин, який міститься у сигаретах, ускладнює процес відмови від куріння. Лише 6 з 100 курців можуть самостійно позбавитися цієї шкідливої звички.
Саме через це науковці вирішили провести обширне дослідження, з метою полегшити процес відмови від куріння. В ході цього дослідження вони ідентифікували три ефективні методи, які допомагали людям кинути цей шкідливий звичку:
- Використання препаратів Варениклін і Цитизин.
- Вживання нікотинових електронних сигарет.
- Комбінування двох методів нікотинозамісної терапії – використання пластерів і жувальної гумки.
Варениклін і Цитизин мають цікавий механізм дії, оскільки вони активують специфічні рецептори у мозку, які зазвичай стимулюються нікотином. Тим самим вони надають мозку потрібний “стимул”, не вимагаючи одночасного вживання нікотину, і блокують його дію. Обидва ці препарати, разом з нікотиновими електронними сигаретами, допомогли приблизно 14 з 100 курців здати куріння на протязі не менше як півроку.
Дослідження також підкреслило, що ефективніше може бути поступове відмовлення від нікотину, а не раптове припинення його споживання.
Читайте також: Нарізання цибулі без сліз: ефективний метод