Чорнобривці – улюблені квіти українців, які вражають не тільки своєю яскравою красою, а й витривалістю, тривалим цвітінням, лікувальними властивостями та навіть застосуванням у кулінарії. З давніх-давен ці рослини вважали оберегами та приписували їм магічну силу.
Батьківщиною чорнобривців вважається Південна та Центральна Америка. Місцеві племена індіанців використовували ці рослини у ритуалах і лікуванні.
Посіяти чорнобривці можна як через розсаду, так і безпосередньо у відкритий ґрунт.
Як підготувати насіння чорнобривців до посіву
Під час першої посадки насіння купують у спеціалізованих магазинах. У подальшому його можна збирати самостійно з відцвілих рослин. Для кращого проростання насіння заздалегідь замочують: розкладають на вологій серветці або тканині, накривають і залишають у теплому місці. Проростання зазвичай починається через 3 дні.
Коли і як висівати чорнобривці на розсаду
Чим раніше висіяти чорнобривці на розсаду, тим швидше можна буде насолодитися їхнім цвітінням.
- Прямостійні сорти сіють у середині березня.
- Низькорослі та дрібнолисті чорнобривці висівають на початку квітня.
У результаті рослини зацвітуть уже в червні.
Для посіву готують поживну суміш із ґрунту, торфу, піску та перегною. Землю потрібно попередньо знезаразити, наприклад, слабким розчином марганцівки. Насіння висівають у борозенки на глибину 1-2 см з відстанню 1,5-2 см між насінинами, обережно поливають і залишають у теплому місці.
Коли з’являються перші паростки (приблизно через тиждень), контейнер переносять до світлого та прохолодного приміщення.
У відкритий ґрунт розсаду висаджують наприкінці квітня — у травні, коли встановлюється стабільне тепло та сіянці мають мінімум три справжні листочки.
Коли сіяти чорнобривці у відкритий ґрунт
Посів у відкритий ґрунт в Україні розпочинають із кінця березня до початку квітня. Якщо погода прохолодна, краще дочекатися кінця квітня.
Висаджувати чорнобривці у відкритий ґрунт можна тільки після завершення загрози нічних заморозків. Оптимальна температура для проростання — +15…+20°С, нічна температура — не нижча за +7°С.
Вибирайте добре освітлені місця, захищені від холодного вітру. Ґрунт має бути родючим, інакше рослинам знадобиться підживлення протягом сезону.
Схеми посадки чорнобривців:
- Високорослі сорти — через кожні 40 см (рядки теж через 40 см)
- Середньорослі — за схемою 30×30 см
- Низькорослі — за схемою 20×20 см
Чорнобривці потребують регулярного й рясного поливу, особливо у періоди посухи.
Коли зацвітають чорнобривці
Перші квіти зазвичай розквітають у червні. Чорнобривці продовжують цвісти до жовтня, а інколи й до настання перших заморозків, прикрашаючи сади своїми яскравими барвами.
Читайте також: Які багаторічні квіти квітнуть усе літо: найкращі варіанти для безперервного цвітіння