Американський долар опустився до найнижчого рівня за останні три місяці у середу, 5 березня. Ринки негативно відреагували на торговельні заходи, ініційовані президентом США Дональдом Трампом.
Як зазначає Reuters, спочатку долар продемонстрував зростання після виступу Трампа. Але згодом опинився на мінімальних позначках з 6 грудня 2024 року. Водночас британський фунт стерлінгів зміцнився до тримісячного максимуму, досягнувши курсу 1,28025 за долар.
Інвестори активно розпродавали американську валюту через побоювання щодо перспектив економічного зростання США, яка вже показує ознаки уповільнення.
“Інфляційні очікування та митні заходи можуть негативно вплинути на розвиток економіки США”, — заявив Борис Ковачевич, глобальний макростратег компанії Convera.
За його словами, зростають ризики стагфляції.
“Збільшення мит, теоретично, має підтримувати долар. Однак інвестори зосереджені на довгострокових ризиках уповільнення економіки, а не на короткострокових вигодах”, — пояснив експерт.
На тлі нових мит канадський долар знизився на 0,23%, досягнувши курсу 1,4425 за долар США. Тоді як мексиканський песо частково відновився, піднявшись до рівня 20,6141 за долар.
У свою чергу, японська єна зміцнилася на 0,15%, досягнувши курсу 149,58 за долар. Євро також зріс до тримісячного максимуму 1,0639 долара після новин про те, що політичні партії Німеччини домовилися створити інфраструктурний фонд на 500 млрд євро та переглянути правила запозичень.
Водночас Китай вжив додаткових податкових та бюджетних стимулів для підтримки внутрішнього споживання, прагнучи захистити економічне зростання на тлі загострення торговельних суперечок зі США. Пекін встановив цільовий показник зростання ВВП на рівні близько 5%, що дозволило юаню зберегти стабільність щодо долара.
Австралійський долар знизився на 0,3% до 0,6254 долара США через відхід інвесторів від ризиків, попри те, що економіка Австралії в грудні показала найшвидші темпи зростання за два роки. Новозеландський долар також впав на 0,21% до 0,5654 долара США.
Реакція ринків на торговельні дії Трампа
Підвищення мит, запроваджене Дональдом Трампом проти трьох найбільших торговельних партнерів США, стало одним із найрадикальніших за останні десятиліття та викликало значні коливання на фондових ринках.
У Європі базовий індекс Stoxx Europe 600 знизився на 0,9%, а німецький індекс Dax, значна частина якого залежить від експорту, втратив 1,5%. Азіатські ринки також відреагували падінням: гонконгський індекс Hang Seng знизився на 2%, китайський CSI 300 — на 0,8%, а японський експортно-орієнтований Nikkei 225 впав на 1,2%. Австралійський S&P/ASX 200 також продемонстрував спад на 0,6%.
Читайте також: Що таке економіка: пояснення простими словами