Цей законопроект націлений на надання підтримки перш за все найбільш вразливим категоріям осіб.
У 22 січня 2024 року президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо подвійного громадянства. Громадськість цікавить, як він вирішить ситуації, коли Російська Федерація застосовує примус до отримання людьми російських паспортів на окупованих територіях, і яка основна мета цього законопроєкту.
Про це розповіла голова Державної міграційної служби Наталія Науменко в інтерв’ю виданню “Бабель”.
“Це питання вже врегульоване законом про захист населення на окупованих територіях. Там чітко прописано, що Україна не визнає насильницьку видачу паспорта Росії. Тому підстав для втрати українського громадянства в цьому випадку немає”, — підкреслила вона.
Щодо тих, хто прийняв російський паспорт, обіймав відповідальні посади на окупованих територіях або був колаборантом, це вже питання правоохоронних органів, зауважила Науменко. Зазначимо, що законопроєкт дозволяє активним військовослужбовцям — громадянам Росії отримувати громадянство з простроченими документами, оскільки вони не можуть їх оновити. Це викликає питання, чи пошириться ця норма на інших громадян Росії.
“Якщо вони виїхали з політичних мотивів до 24 лютого 2022 року, вони мали достатньо часу, щоб звернутися до міграційної служби та вирішити свої питання: отримати статус біженця або, якщо вони мали українське коріння, скористатися іншою процедурою”, — зауважила голова Державної міграційної служби.
“Але були такі люди, які отримали громадянство України в 2012 році, проте не змогли позбутися російського громадянства. Таким чином, вони втратили українське громадянство”, — додала вона.
За її словами, мета цього законопроєкту полягає в наданні допомоги передусім найбільш вразливим категоріям. Зокрема військовослужбовцям, які борються за Україну або віддали за неї своє життя. А також їхнім родинам, які також мають право на українське громадянство.
Також вам може бути цікаво: Як виглядає посвідчення волонтера: що це таке і для чого потрібно