Сьогодні в Україні відзначається День вихователя, 27 вересня 2023 року. Віряни вшановують пам’ять святого Калістрата і його дружини. До настання Нового року залишилося ще 95 днів.
Яке сьогодні, 27 вересня, церковне свято
Сьогодні, 27 вересня 2023 року, в церковному календарі відзначається день пам’яті святого Калістрата та його дружини. Калістрат народився і жив у Карфагені. Його дід служив імператору Тиверію в Палестині і був свідком страждань Ісуса Христа, і тому батько Калістрата був християнином і виховав сина в вірі.
Навіть коли всі інші спали вночі, Калістрат молився. Одного разу його молитву почув воїн, який повідомив про це своєму воєначальнику. Останній спробував змусити Калістрата принести жертву ідолам, але чоловік відмовився.
Навіть попри побої та страждання, Калістрат не зламався. Тоді його мучитель вирішив зашити його в мішок і викинути у море. Проте, Бог розірвав мішок, і Калістрат залишився безпошкодженим. Дельфіни допомогли йому дістатися до берега. Це чудо вразило 49 воїнів, які також стали вірити в Христа. Тоді воєначальник велів їх усіх ув’язнити та жорстоко побити. Пізніше на тому місці, де вони страждали, був побудований храм.
Який сьогодні день в Україні і світі
День вихователя
27 вересня в Україні відзначається День вихователя, спеціальне професійне свято, призначене для відзначення та вдячності вихователям, які є невід’ємною частиною системи освіти та мають великий вплив на розвиток молодого покоління.
Всесвітній день туризму
Цього ж дня також відзначається Всесвітній день туризму та День туризму в Україні. Це свято було запропоноване міжнародними організаціями, зокрема ООН, яка веде Всесвітню туристичну організацію. Історично люди завжди подорожували за різними метами, починаючи від пошуку притулку та живлення до відкриття нових земель. Це сприяло подальшому розвитку масового туризму, спрямованого на відпочинок та задоволення.
Всесвітній день без м’яса
Крім того, 27 вересня відзначається Всесвітній день без м’яса, який відзначається щорічно і закликає людей утримуватися від м’ясних продуктів протягом семи днів. Ця ініціатива має на меті підвищення обізнаності щодо медичних, екологічних та етичних аспектів споживання м’яса і отримала підтримку в численних країнах світу.
Всесвітній день шкільного молока
Нарешті, 27 вересня також відзначається Всесвітній день шкільного молока, який припадає на останню середу вересня та святкується у всьому світі. Це свято створено з метою відзначити користь шкільного молока для здоров’я дітей і підкреслити важливість введення харчових програм у школах, які надають учням доступ до молока.
Що не можна робити цього дня
- Не можна займатися фізичною працею, але для навчання цей день сприятливий.
- Не варто йти до лісу, тому що можна заблукати.
- Заборонено пити алкоголь, лихословити, лаятися.
Народні прикмети і традиції на 27 вересня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: погода суха — зима прийде ще нескоро;
- йде гроза — зима буде безсніжною та короткою;
- на соснах і ялинах шишок небагато — чекайте на сувору зиму;
- хмари пливуть на північ з півдня — буде похмура погода, і навпаки.
Цього дня наші предки завершували ритуал, відомий як “Бджолині дев’ятини”, який тривав дев’ять днів і призначений для підготовки пасіки до настання зими. Бджолярі поміщали вулики у спеціальне укриття, потім проводили обряд, який включав читання молитви і освячення водою. Цю роботу найчастіше виконували діти віком до 7 років, оскільки вважалося, що вони ще не знають гріха і подібні до ангелів.
Пам’ятні дати 27 вересня
- У 1605 році війська Речі Посполитої здобули перемогу над шведами під час битви під Кірхгольмом.
- 1821 рік відзначається проголошенням незалежності Мексиканської імперії.
- 1825 рік став початком залізничної ери у Великій Британії, коли запустили перший поїзд, який перевозив 450 пасажирів і рухався зі швидкістю 24 км/год.
- У 1893 році у Джерсі-Сіті розпочали видавати першу за океаном українську газету “Свобода”.
- 1895 рік відзначається підписанням шведським хіміком Альфредом Нобелем заповіту, в якому було передбачено створення фонду для виплати Нобелівських премій.
- У 1912 році у Києві відкрили стадіон “Спортивне поле” з вмісткістю 3 тисячі осіб.
- 1920 рік позначився на підписанні Симоном Петлюрою наказу про організацію повстання на Правобережній Україні.
- У 1937 році в містечку Альбіон (штат Нью-Йорк) була відкрита перша школа для навчання Санта-Клаусів.
- 1939 рік відзначився захопленням Варшави нацистами.
- 1940 рік був свідком укладення Троїстого (Берлінського) пакту між Третім Рейхом, Королівством Італія та Японською імперією, який створив військовий союз, відомий як “Країни Осі”.
- У 1941 році в окупованому нацистами Києві був оголошений наказ коменданта, який вимагав від євреїв з’явитися на збірному пункті для евакуації у районі Бабиного Яру.
- Також у 1941 році була проголошена незалежність Сирійської Республіки.
- У 1961 році Сьєрра-Леоне стала сотою державою-членом ООН.
- 1977 рік був роком запуску першої атомної електростанції в Українській РСР — Чорнобильської АЕС.
- 1993 рік відзначився відкриттям Тилявського літературно-меморіального музею Уласа Самчука на базі Тилявського НВК.
- 1998 рік став роком, коли альбом “This Is My Truth, Tell Me Yours” гурту Manic Street Preachers очолив чарт і став першим релізом музикантів, який підкорив гітпарад Великої Британії.
- Також у 1998 році було засновано компанію Google.
- У цьому ж році соціал-демократи під керівництвом Ґерхарда Шредера перемогли на виборах у Німеччині.
- 2001 рік був роком, коли уряд Норвегії заснував міжнародну премію за математичні дослідження — Абелівську премію.
- У 2002 році Східний Тимор став членом ООН.
як назвати дитину, яка народилася 27 вересня
Які сьогодні іменини: Іван.
Люди, народжені 27 вересня, мають цитрин як свій талісман. Цей природний золотистий кварц завжди асоціювався зі Сонцем у давніх віруваннях. Наші предки вважали, що цитрин має здатність полегшувати депресію і дозволяти почати життя на новий лад, як чистий аркуш.
Цього дня народилися:
- 1872 рік — український живописець, педагог Григорій Світлицький;
- 1962 рік — українська літературознавчиня, письменниця і психоаналітикиня Ніла Зборовська;
- 1983 рік — п’ятиразова паралімпійська чемпіонка, Герой України Олена Юрковська.