Готівкова валюта припинила дешевшати за підсумками минулого тижня.
Головним ньюзмейкером на валютному ринку цього тижня стане засідання ФРС щодо відсоткової ставки. Як завжди, у такі моменти курсові різниці як долара, так і євро регулярно лихоманить, що відразу позначиться на цифрах в українських обмінниках та банках.
Про те, які головні чинники впливу на валюту будуть тиснути на цьому тижні повідомляє NewsOboz з посиланням на Мінфін.
- Продовження перегрупування своїх активів та пасивів для виконання підвищеного Нацбанком із 11 березня нормативу резервування на коррахунку в НБУ. До цього додалися майбутні коригування, які регулятор озвучив 16 березня під час оголошення рішення щодо збереження облікової ставки на рівні 25% річних.
- Мінімізація ризиків і максимальний заробіток на валютній нестабільності, що триває, за парою євро/долар напередодні засідання ФРС США щодо відсоткової ставки 22-го березня. Співвідношення пари євро/долар склало 1,063 долара за євро (на момент написання статті), і це очевидно не межа перед кроком у відповідь ФРС США, який буде озвучений 22 березня. Тому з 20 до 22 березня скарбникам банків доведеться або максимально закрити свої позиції в євро за валютною позицією своєї фінустанови для мінімізації ризиків (що малоймовірно в умовах активної роботи будь-якого банку), або мати запасний план, якщо щось піде не так, із боку вигоди для банку, за трендом пари євро/долар.
За прогнозами, цього тижня на українському міжбанку долар залишиться у стабільному коридорі Нацбанку від 36,5686 до 36,9343 гривень, а курс євро знову постійно змінюватиметься та це призведе до коридору за безготівковим євро в межах від 38,39 до 39,70 гривень за євро.