Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який визначає дозволені обсяги дров для зберігання українцями без ризику кримінальної відповідальності. Зокрема, громадянам дозволено мати вдома до 30 куб. м соснових дров або 15 куб. м дубових дров без загрози покарання. Про це повідомила партія “Слуга народу”, посилаючись на одного з авторів законопроєкту №9665 – Максима Павлюка.
Павлюк пояснив, що хоча законопроєкт було проголосовано, на практиці його норми почнуть діяти з початком наступного опалювального сезону. Тобто українці матимуть достатньо часу для підготовки до нових вимог.
За словами депутата, новий законопроєкт спрямований не на те, щоб обмежити використання дров звичайними домогосподарствами для обігріву житла, а покликаний боротися з незаконною вирубкою лісу та нелегальним обігом деревини. Він зазначив, що інформація у деяких ЗМІ, ніби громадянам забороняється зберігати дрова без документів на підтвердження їх походження, є викривленням реальних положень закону та не відповідає дійсності.
“Якщо домогосподарство зберігає до 30 куб. м соснових або 15 куб. м дубових дров, то ніякої відповідальності за це воно не несе. Цей обсяг повністю відповідає потребам на один опалювальний сезон і навіть з певним запасом,” – пояснив Максим Павлюк.
Депутат також уточнив, що порушенням, яке може призвести до кримінальної відповідальності, вважається лише зберігання дров на суму понад 30 тисяч гривень. Що приблизно відповідає 30 куб. м сосни або 15 куб. м дуба, за оцінками ресурсу ДроваЄ.
Що ж до тих, хто вирішив підготувати більше деревини для зимівлі у світлі непевності в енергетичній сфері, Павлюк запевнив, що їм не варто перейматися. Законопроєкт не має зворотної сили, отже, держава не має права вимагати документи на дрова, придбані до моменту набуття чинності новим законом.
“Мета закону – не здійснювати обшуки у дворах громадян, а запобігати незаконному обігу деревини та захищати природні ресурси України. Норми також узгоджуються з європейськими стандартами захисту лісів та контролю за їх використанням,” – підкреслив автор законопроєкту.
Нагадаємо, що 10 жовтня Верховна Рада ухвалила цей законопроєкт, і зараз він перебуває на розгляді у президента.
Основні положення закону
- штраф від 34 тисяч гривень за зберігання дров на суму до 30 тисяч гривень без відповідних документів;
- покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 7 років, якщо вартість деревини перевищує 30 тисяч гривень;
- штрафи для громадян за зберігання навіть невеликих обсягів деревини (від 1 куб. м). Якщо вони не можуть підтвердити легальне походження дров.
Законопроєкт покликаний зробити зберігання деревини прозорим та убезпечити природні ресурси країни від незаконного використання.
Читайте також: Нові тарифи за електроенергію: що зміниться для українців з 1 листопада