Українські енергетики продовжують працювати на межі можливостей, щоб відновити стабільне електропостачання.
Ситуація в енергосистемі залишається складною через постійні обстріли з боку Росії. Крім того, через зниження температури зростає рівень споживання електроенергії.
Про це повідомили у компанії “Укренерго”.
Загальний стан енергосистеми
Як зазначають в “Укренерго”, зниження температури повітря спричинило збільшення споживання електроенергії. Станом на 6:00 ранку 26 листопада цей показник зріс на 5% у порівнянні з попереднім днем. Переважно це пов’язано з морозною погодою, яка охопила більшість регіонів України.
На цей час 38 населених пунктів у Чернігівській та Сумській областях залишаються без електропостачання через негоду. У цих регіонах тривають аварійно-відновлювальні роботи.
“З метою стабілізації енергосистеми обмеження споживання будуть діяти з 14:00 до 21:00. Просимо споживачів уникати одночасного використання декількох потужних електроприладів у години подачі електрики”, — підкреслили у “Укренерго”.
Вплив атак на енергосистему
Цієї ночі через масовану атаку дронів у Тернопільській області виникла необхідність в аварійних відключеннях. Зазначені раніше графіки обмежень наразі не діють, оскільки енергетики зосереджені на відновленні мережі. Фахівці вже розпочали ремонтні роботи, щоб якнайшвидше забезпечити стабільне електропостачання в регіоні.
Поточний стан енергосистеми
Енергетична система України продовжує оговтуватись після десяти масованих атак з боку Росії. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонтні роботи. Внаслідок значного дефіциту потужності у всіх регіонах продовжують діяти графіки погодинних відключень.
“Ситуація в енергосистемі змінюється, що може вплинути на графіки обмежень. Будь ласка, перевіряйте актуальну інформацію на сайті або офіційних сторінках вашого оператора системи розподілу (обленерго)”, — наголосили у компанії.
Українців закликають залишатись обачними та відповідально ставитися до споживання електроенергії в умовах складної ситуації.
Читайте також: Як працюватимуть банки України під час зимових свят: оновлений графік від НБУ