Сьогодні кредитування є рятувальним кругом для тих, кому не вистачає грошей на свої потреби. Взяти кошти під відсоток можна у банку чи фінансовій організації. Але що робити і як списати кредит, якщо повернути борг проблематично? Адже прострочена заборгованість також є небажаною для кредитора.
Що таке реструктуризація
Реструктуризацією називають процедуру, завдяки якій можна змінити терміни, коли необхідно вносити платіж, його величину та відсоткову ставку. Також може бути ухвалено рішення про часткове або повне списання боргу.
Реструктуризацією займаються, коли прострочення становить пів року. Найчастіше банк пропонує збільшити термін оплати. За рахунок цього зменшується щомісячний внесок. Але буває й так, коли борг з відсотками розбивають на кілька внесків та вимагають погасити їх оперативно. Натомість кредитна організація готова списати штраф та пеню. Про відсотки також можуть забути.
Якщо ініціатором реструктуризації кредитних коштів є боржник, йому слід з’явитися до фінансової організації й надати такі документи:
- письмова заява;
- паспорт;
- офіційні папери, в яких доведено факт незадовільного фінансового стану.
Коли кредитор звертається до суду ы що таке термін давності за кредитом
Установа-кредитор звертається до суду, якщо позичальник не бажає повертати гроші. Це можливо в будь-якому періоді невиплачених платежів. Головне, щоб не минув термін давності за кредитом. Він буває різним:
- Беззаставний — 3 роки після того, як закінчилася дія кредитної угоди. Але деякі судді обчислюють 3 роки після останнього внеску за боргом.
- Споживчий — відраховуються 3 роки після закінчення терміну дії кредитної картки.
Якщо договір між фінансовою організацією та позичальником ще діє, суд може ухвалити рішення про реструктуризацію боргу або примусове стягнення коштів через арешт рахунків та реалізацію майна боржника.
Коли позичальника можна визнати банкрутом і що йому це дає
Списання боргу фізичній особі-банкруту реальне з 2019 року. Оголошення банкрутом можливе за рішенням самої людини. Фізособа подає заяву до господарського суду, надавши декларацію про майно, записане на неї, та про доходи — свої та членів сім’ї. Документ охоплює період останніх 3 років.
Претендувати на банкрутство можна, якщо:
- борг позичальника становить понад 30 мінімальних окладів;
- за боржником не записано майно, яке можна продати, щоб погасити кредити;
- більше ніж 2 місяці кредитор сплачує менше 50% від регулярного внеску за кредитом.
У такому разі фізособу визнають банкрутом або встановлюють проведення реструктуризації. У другому випадку продається все цінне майно, крім однієї квартири чи будинку, та необхідних предметів, сукупна вартість яких не перевищує 30 мінімальних зарплат.
Джерело: Moneyveo