Пловец Романчук принес Украине первую серебряную медаль

Героический камбэк и безумный триллер: Свитолина стала бронзовым призером Олимпиады

Соглашение Германии и США по "Северному потоку-2" побуждает Россию к агрессии, – МИД Польши

Швеция разрешила въезд украинцам

Сегодня в Токио открывается Олимпиада-2020

Зеленського запросили відвідати Білий дім: він відповів

Сподін Ігор розповів про казкову атмосферу Середньовіччя, що панує на площі Ринок у Львові

21.05.2021 11:24 | Общество | Просмотров: 375

Місто Лева має відвідати кожен українець, але починати треба з площі Ринок. Так вважає Сподін Ігор Юрійович після знайомства з історією, архітектурою будівель і міської ратуші

Львів - найколоритніше українське місто з архітектурними шедеврами і затишними вуличками. Щоб насолодитися його красою, величчю і відвідати найвидатніші пам'ятки знадобиться не один тиждень. Але починати треба з центру Старого міста - площі Ринок, вважає мандрівник Ігор Сподін, інформує NewsOboz.org.

Ця дивовижна подорож історичним минулим міста на висоті пташиного польоту нікого не залишить байдужим і справить незабутні враження.

Занурення в українське Середньовіччя

Площа має давню і насичену подіями історію. Її побудували в манері західноєвропейських міст: велике коло з 44-ма будинками в стилі ренесанс. Тревел-блогер Сподін Ігор зазначає, що звести споруду на площі могла тільки заможна людина і тільки за певними правилами: не більше трьох вікон, не вище трьох поверхів. І тільки в 18 столітті деякі будинки отримали додаткові поверхи або розширені фасади.

Різноманітність кам'яних споруд вражає. Незважаючи на вимоги до розмірів, будинки відрізняються кольором та екстер'єром. Сьогодні кожен з них - цікавий музей з унікальним інтер'єром. Наприклад, розкішний Палац Корнякта архітектурою нагадує італійський двір з історичним музеєм всередині, а зовні має внутрішній дворик з затишною кав'ярнею, де можна послухати класичну музику.

Сподін Ігор радить обов 'язково відвідати відреставровану Чорну кам'яницю. За стінами, вкритими чорним діамантовим рустом, сховані багаті на оздоблення інтер'єри та музей Львова. Будинки стоять дуже близько один до одного, і кожен є перлиною архітектурного мистецтва, тому варто оглянути їх усі, рекомендує Сподін Ігор. Площа пішохідна, покрита бруківкою, тому прогулянка тут буде безпечною і комфортною.

Ратуша і фонтани - витвори мистецтва

 

У центрі Ринку стоїть Ратуша, побудована в першій половині 19 століття. Піднявшись сходами на вежу, з оглядового майданчика можна милуватися всім містом. Тревел-блогер Сподін Ігор розповідає, що пейзажі, що відкриваються звідси, чудові в будь-яку пору року. Навіть якщо подорож припала на зиму, не треба засмучуватися, природа, купола церков, вежі і дахи будівель мають своєрідну привабливість і чарівність навіть під снігом.

Але це далеко не всі пам'ятки, які можна побачити на площі. Окремої уваги заслуговують фонтани. Взагалі фонтани - особлива любов туристів, тому що в спеку біля води завжди прохолодно, спостереження за струменями заспокоює і зачаровує, а конструктивні особливості в багатьох випадках мають неабияку цінність. Фонтани на Ринку - архітектурна пам'ятка, художній твір Гартмана Вітвера, львівського скульптора австрійського походження епохи класицизму.

Мандрівник Ігор Сподін звертає увагу на красу і автентичність фонтанів. Чотири однакових восьмикутники розташовані на кожному розі площі. Чаша розташовується в центрі зірки, викладеної чорним і червоним каменем, а в середині неї - скульптура у вигляді бога з античної міфології.

Фонтани зроблені не так, як прийнято їх зазвичай сприймати. Вода в них не б'є, а витікає струменями як із джерела. Раніше люди користувалися цією водою, щоб напоїти коней, освіжити товар на ярмарку. Сьогодні зовнішній вигляд культурної спадщини ретельно зберігається, відновлюється, а для охорони по периметру Ринку встановлені камери спостереження.

Подорожуючи містом Лева, обов'язково відвідайте львівську площу Ринок. Ви станете свідками справжнього українського дива і поринете в чарівну атмосферу Середньовіччя, радить Сподін Ігор Юрійович.загрузка...

...
...

РаспродажаПопулярноеНевеста должна выходить замуж невинной. Венок - признак девственности: какие суеверия прижились в Украине

Леди Китти Спенсер рассказала, как чувствовала себя на собственной свадьбе. ВИДЕО

И целого мужа мало: эксперты навали причины женских измен

Почему дети не любят овощи и что с этим делать?

Диетологи рассказали о полезных свойствах черешни

Чем нельзя запивать лекарства, рассказали специалистыКто такой Сергей Тарута? Последние новости о политике и бизнесмене, владельце партии "Основа".