ВОЗ: уровень заболеваемости коронавирусом вышел на плато, но недопустимо высокое

Украина отмечает День победы над нацизмом во Второй мировой войне

США и Европа могут и должны уничтожить экономику РФ – Foreign Policy

Домашнее задание. Чего ждать Украине после визита госсекретаря США Блинкена

Зеленский провел встречу с Блинкеном: основные заявления

"Угроза возможна, никто не хочет этих сюрпризов": Зеленский назвал медленным отвод войск РФ от Украины

Сергій Євтушок: Проект Закону щодо розвитку інституту старостів містить контроверсійні норми, що роблять процес обрання старостів заполітизованим

18.02.2021 16:16 | Политика | Просмотров: 23

Проект Закону щодо розвитку інституту старостів містить контроверсійні норми, що роблять процес обрання старостів заполітизованим, що своєю чергою не дозволить справжнім авторитетним особистостям на місцях забезпечувати інтереси тих населених пунктів, що не є адміністративними центрами територіальних громад.

Про це у кулуарах Верховної Ради сказав народний депутат фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок, передає NewsOboz.org со ссылкой на UAINFO.org.  

Політик нагадав, що сьогодні в країні продовжується адміністративно-територіальна реформа, і вкрай важливо звернути увагу на питання формування старостинських округів і призначення старостів. Але, за словами Сергія Євтушка, Проект Закону №4535 про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старостів з одного боку передбачає удосконалення правового регулювання інституту старостів, а з іншого боку  містить вкрай контроверсійні норми.

«В цьому законопроекті передбачено, що старости не можуть бути обрані, якщо вони проживають в іншому селі. Але нагадаю, є чимало прикладів, коли, приміром, три села обслуговує одна сільська рада, і староста може проживати у якомусь із цих сіл», - пояснив парламентарій. 

Парламентарій акцентував, що «Батьківщина» буде підтримувати відповідний законопроект, але за умови виключення неприпустимої норми до другого читання.

«Виборність старостів має стати домінуючим принципом. А неприпустимі новації - не мають стати законом за жодної умови», - впевнений він.

За словами парламентарія, нині процес обрання старостів у місцевих радах є вкрай заполітизованим, що є неприпустимим явищем.

«Так, кожна фракція іде до голови ОТГ і вимагає призначити того чи іншого  старосту за якимось «своїми» квотами чи політичними палітрами. Таким чином, хтось намагається «пристроїти свою» людину» на роботу, при цьому не зважаючи на такі важливі речі, чи має ця людина досвід управлінця, чи може вона оперативно реагувати на виклики і завдання, які буде ставити виконавчий комітет, голова ОТГ і загалом рада ОТГ», - пояснив він.

На переконання Сергія Євтушка, якщо вказана норма залишиться в тексті закону, це призведе втрати ефективних менеджерів на місцях. 

«Ми опинились перед ризиками послаблення інституту народовладдя, покликаного здійснювати управління на місцях на низових ланках. Можливо, серед авторів є люди, які жодного дня не працювали в органах місцевого самоврядування, якщо такі деструктивні норми з'являються в тілі закону», - завершив політик.

Нагадаємо, на розгляді Верховної Ради України перебуває Проект Закону № 4535 про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старостів.

 загрузка...

...
...

РаспродажаПопулярное"Непотопляемая": история медсестры, которая пережила три кораблекрушения, включая "Титаник"

20 интересных фактов о Франции

Бабченко: Что делать, если началась война

Светлана Фус: Диета не решает проблемы с лишним весом

Модная маркировка продуктов: почему нужно читать состав на упаковке

Как приготовить дома гавайскую пиццу: рецепт для любителей курицы с ананасамиКто такой Сергей Тарута? Последние новости о политике и бизнесмене, владельце партии "Основа".