В Киев приехал беглый соратник Януковича: пока прячется, но в лучшем отеле

За украинцами следят через умные телевизоры: кто и зачем собирает информацию

Дорога смерти: сегодня День памяти жертв Бабьего Яра

Боевики на Донбассе устраивают облавы на "отказников"

Украина не смогла договориться с МВФ о новой программе: окончательное соглашение не подписано

Какой будет погода в октябре: синоптик шокировал прогнозом

Москаль назвал фамилии виновных в расстреле майдановцев

12.06.2014 15:10 | Политика | Просмотров: 25322

Нардеп Геннадий Москаль обнародовал документы, в которых указываются фамилии тех, кто по его мнению, стрелял в митингующих 19-20 февраля в центре Киева.

По словам Москаля, ни СБУ, ни МВД не предоставляет Временной следственной комиссии Верховной Рады (ВСК) по этому поводу никаких серьезных документов, сообщает NewsOboz.org со ссылкой на Gazeta.ua.

"В этой ситуации у меня, как председателя ВСК, не остается другого выхода, чем через личные связи добывать нужные документы. Часть из них пришлось банально купить за деньги. И вот о чем свидетельствуют полученные документы ", - пишет нардеп на своей странице у Фейсбук.

Дальнейший текст подается языком оригинала:

В "Оперативному задумі нейтралізації екстремістської діяльності учасників протестних заходів", розробленому Антитерористичним центром СБУ (в подальшому АТЦ) сказано: "З метою недопущення вчинення злочину, що можливо, готується, керівником АТЦ за погодженням із Головою СБУ оголошується проведення спецоперації "Бумеранг" та задіються всі необхідні сили та засоби. Проведення силової акції силами Внутрішніх військ та спецпідрозділу "Беркут" МВС України в рамках операції "Хвиля". Всього планується залучити до 10 000 бійців ВВ та близько 12 000 співробітників міліції, із них 2000 "Беркуту".

Пунктом 4 даного Оперативного задуму чітко визначені завдання груп: "Групі прикриття та вогневої підтримки. Знаходитись у готовності за командою надати підтримку вогнем основним групам захоплення, забезпечити прохід до будівлі, нейтралізувати озброєних злочинців, які здійснять спробу втечі з місця події. Групі снайперів. Надати підтримку вогнем основним групам захоплення. Постійно доповідати про зміни під час проведення штурмових дій.

Розподіл особового складу штурмової групи, розрахунок озброєння та спеціальних засобів та взаємодія між підрозділами покладено на керівника штурмової групи полковника Човганюка В.І. Вик.: ЦСО "А" СБУ. Відп.: Присяжний Олег Володимирович, КЗ: 39-05, 067-328-3 7- 70.

Пунктом 5 даного Оперативного задуму чітко розміщено розташування снайперських пар: "Розміщення снайперських пар на дахах та в приміщеннях будинків (вул.Хрещатик, 7/11, 13, 19а, 22).

Довідково: У разі потреби буде задіяний гелікоптер МІ-8.Вик.: ВВ МВС, ЦСО "А" СБУ.

Наступний документ, що проливає світло на злочини минулої влади, це "План проведення спеціальної операції", де в пункті 4 визначено, що до Групи прикриття та вогневої підтримки та групи снайперів входять: група прикриття та вогневої підтримки 2-го управління 10 співробітників, придані підрозділи МВС України старший: п-к Шайтанов В.А. група снайперів 7 співробітників, старший: п/п-к Бичківський А.М. заступник: м-р Бублик О.В.

Тобто полковник Служби безпеки України Шайтанов В.А., згідно з даним Планом, очолював групу прикриття та вогневої підтримки, набраної з числа співробітників 2-го Управління спецпідрозділу "Альфа" СБУ, до якої були прикомандировані ще 10 співробітників підрозділів МВС України. На період зазначених подій саме полковник Шайтанов В.А. був начальником 2-го управління спецпідрозділу "Альфа".

Вважаю, що його необхідно терміново викликати на допит щодо інформації по складу всієї групи прикриття та вогневої підтримки, прізвищ 10-ти співробітників підрозділів МВС, прикомандированих до його групи. За моєю інформацією, всі вони були озброєні автоматами Калашникова та снайперськими гвинтівками.

Старшим другої групи снайперів із числа 7 співробітників СБУ був підполковник Бичківський А.М., це саме та людина, що мала позивні "Мирон". Розмови снайперів, у тому числі й Бичківського, виклав в Інтернеті народний депутат України А.Гриценко. Неодноразові виклики Шайтанова, Бичківського та Бублика на засідання ТСК всі троє ігнорують.

Служба безпеки України надсилає відписки, що хтось із них на лікарняному, а решта задіяна в АТО. Повідомляю, що до 2003 року сьогоднішній підполковник Бичківський А.М. був діючим співробітником ФСБ Росії, а в 2008 році призначений начальником снайперського відділу Управління "Альфа" СБ України.

19.02.2014 всупереч вимогам чинного законодавства у сфері боротьби з тероризмом, при відсутності законних підстав Голова СБУ Якименко оголосив про початок проведення антитерористичної операції та залучення до неї підрозділів СБУ, МВС, Міноборони, Держприкордонної служби та центральних і місцевих органів влади. Це рішення, згідно зі статтею 15 Закону України "Про боротьбу з тероризмом", дозволяло правоохоронним органам, які. беруть участь в антитерористичній операції (зокрема, підрозділам СБУ), використовувати та застосовувати вогнепальну зброю.

Голова СБУ Якименко особисто віддавав Центру спеціальних операцій "А" СБУ незаконний наказ взяти участь у силовій підтримці розгону мітингувальників на Майдані Незалежності. Крім цього, на схемі чітко вказано місце розташування снайперських груп це дах Готелю "Україна" та дах Укрспоживспілки (перехрестя Хрещатика та вул.Інститутської, навпроти Будинку профспілок). Крім вказаних будинків, снайперські пари внутрішніх військ МВС та спецпідрозду "Альфа" були розміщені на дахах та в приміщеннях будинків по вул.Хрещатик: 7/11, 13, 19А, 22.

Керівник Управління, який курирував снайперські групи, полковник Асавалюк, перебував у районі подій і був зафіксований багатьма ЗМІ. Снайперські групи спецпідрозділу МВС України "Сокіл" знаходилися на даху будівлі Кабінету міністрів України, а снайперські групи Державної служби охорони на даху Адміністрації президента України та даху Будинку з химерами (по вул. Банковій).

Співробітники спецпідрозділу "Беркут" ГУ МВС України у м.Києві, споряджені автоматами Калашникова (калібр 7,62), рушницями Форт-500 та снайперськими гвинтівками, знаходилися між Жовтневим палацом та Національним Банком України. З огляду на те, що за чинним законодавством України ТСК не наділена повноваженнями проводити слідчі та оперативно-розшукові дії, я направив усі матеріали в.о. генпрокурора Маніцького з проханням терміново створити слідчо-оперативну групу для детального розслідування наведених фактів і доведення справи до суду.

Нижче - схема місць, де знаходилися снайпери.загрузка...

...
...

Распродажа

Чудо-сироп: укрепит память, поможет зрению, слуху и избавиться от жира на животе

Болит слева в животе: о каких заболеваниях сигнализирует организм

Кто регулярно пьёт чай - у того мозг здоровее. Вот почему

Парацетамол признали опасным: ученые назвали тревожные симптомы

Лук спасает от рака: медики назвали "профилактическое" количество в питании

Часто страдаете от боли в плече? Вот что надо делатьКто такой Сергей Тарута? Последние новости о политике и бизнесмене, владельце партии "Основа".