Кто станет президентом: карпатские мольфары рассказали, что ждет Украину после выборов (видео)

С 1 апреля резко дорожают билеты на поезда: подробности

Зеленский — откровенно об успупках ради Крыма и Донбасса: подробности

Фаталити для Украины: чем может закончиться скандал с послом США

Боится за свою шкуру: эксперт о том, как Лукашенко решил обхитрить Путина

Коалиция Европарламента указала премьер-министру Венгрии на дверь: в чем дело

Москва втратить важель впливу на українських вірян - експерт

26.04.2018 23:03 | Общество | Просмотров: 292

Україна має великі шанси отримати автокефалію. На це вказує позиція Константинопольського патріархату, впевненість президента і владної команди.

Про це  говорить релігієзнавець Олександр Саган,передает NewsOboz.org со ссылкой на Gazeta.ua.

"Петро Порошенко не ризикував би своїм іміджем, якщо не був би впевнений на сто відсотків. Константинопольський патріарх сказав, що вони взяли до роботи документи, які привіз Порошенко. На найближчому засіданні синоду 31 травня це питання мають вирішувати. Вже тоді очікуємо отримати відповідь.

Звернення до вселенського патріарха Варфоломія підписали єпископи від УПЦ КП та УАПЦ. Після надання статусу вони увійдуть у майбутню помісну церкву. Вимогу про попереднє об'єднання скасували", - пояснює він.

Перехід парафій Московського патріархату під юрисдикцію української помісної церкви не буде швидким, на думку експерта.

"Проблема в тому, що не врегульований процес переходу. Вже є приклади зміни церковної юрисдикції, але вони супроводжуються майновими скандалами. У нас в законі є норма, що громада може реалізувати таку функцію. Але не написано, на яких саме умовах. Очікувати, що на другий день багато громад перейдуть, не варто. Але поступово це відбуватиметься", - сказав Олександр Саган.

Більшість парафіян позитивно сприймають ідею створення помісної української церкви, переконаний він:

"Кілька десятків мільйонів православних, які сьогодні підтримують Київський патріархат, обділені у правах. Московський патріархат називає їх церкву неканонічною. Хоча УПЦ КП і УАПЦ повністю відповідають всім канонам, лише не визнані Вселенським патріархом. Коли це визнання відбудеться, ніхто вже не гратиме на тому, що є канонічні і неканонічні православні. Не буде фактору, що стримуватиме від переходу з Московського патріархату до Української церкви. Дуже багато громад зроблять вибір на користь помісної церкви"

Релігієзнавець вважає, що ми маємо врегулювати відносини з Московським патріархатом.

"Треба офіційно змінити їх назву. "Українська православна церква" - не відповідає своїй канонічній суті. Церква не може бути сама по собі. Має існувати в якійсь юрисдикції. УПЦ МП не є ані автономною, ані автокефальною. Це просто об'єднання громад, тобто єпархій Московського патріархату. Може бути назва "Метрополія Московської патріархії в Україні". Московський патріархат не зникне повністю. В Україні є люди, які мають відверту проросійську позицію. Але те, що парафіян у них значно поменшає, це факт", - додав експерт.

Президент Петро Порошенко 17 квітня прийняв у АП керівництво Верховної Ради та голів фракцій і груп. На зустрічі глава держави повідомив, що звертається до Вселенського патріархату з проханням надати томос Української помісної автокефальної церкви, та попросив Верховну Раду підтримати цю ініціативу.

19 квітня парламент 268 голосами підтримав звернення президента.

"Армія боронить українську землю, мова - українське серце, церква - українську душу", - заявив Порошенко 23 квітня в ефірі політичного ток-шоу "Свобода слова".загрузка...

...
...

РаспродажаПопулярноеДегтярное - новый хит сезона: что будет, если вы перейдете на это мыло

Восстановить печень и избавиться от лишних килограммов можно всего за 30 дней

Военные врачи рекомендуют: сбить давление можно, нажав на 1 точку

Как восстановить печень и избавиться от лишнего веса всего за 30 дней

Очень неожиданные вещи, которые могут провоцировать сердечный приступ

8 причин, почему у вас часто может болеть живот по утрамКто такой Сергей Тарута? Последние новости о политике и бизнесмене, владельце партии "Основа".