Черноморский регион сохраняет стратегическое значение для НАТО: у нас здесь два очень близких партнера – Грузия и Украина, – Столтенберг

Financial Times: США и Китай ведут опасную военную игру

Украину ждут новые рекорды по смертности от коронавируса, мест в больницах нет, — ученые

"Поляков не был случайным пассажиром". В МВД сообщили подробности расследования смерти нардепа

Франция победила Испанию и выиграла Лигу наций УЕФА

Украдено 150 млн гривен: прокуратура раскрыла хищение на строительстве Подольского моста

В питанні зниження тарифів важливо не повторити минулих помилок – експерт

13.01.2021 14:59 | Экономика | Просмотров: 43

При зниженні тарифів перш за все необхідно добиватись ось цих трьох цілей,  пише на своїй сторінці у Facebook В’ячеслав Ільченко, інформує UAINFO.org:

– повного аудиту ціноутворення на газ, оприлюднення реального газового балансу (його наша країна з 2014 р. не бачила, між іншим) і грошової оцінки збитків, нанесених газовими схемами державі в цілому і населенню конкретно;

– покарання винних в необгрунтованому підвищенні цін і заганянні населення в енергетичну бідність;

– ліквідації Нафтогазу і побудови правильної і збалансованої енергетичної інфраструктури країни.

Памʼятаєте, коли вперше різко піднімали ціни на газ, то казали, що все буде в порядку, зростання покриють субсидіями? А це була пастка. Бо в 2014 р. субсидіарний фонд був 75 млрд. грн., а зараз він всього 26 млрд. грн. При цьому ціни кілька разів зростали.

А все було дуже просто - це відомий психологічний трюк. Людині дуже просто згоджуватись на всі наступні підвищення цін, якщо вона "схавала" перше - бо оцей перший факт схвалення вважається нею чимсь на зразок підписання контракта. А далі це підсвідоме відчуття акуратно підкріплюється чергуванням фраз-заготовок - то розповідають про ось-ось на мазі зниження, то повідомляють про підвищення, бо люди за це проголосували.

Люди у нас багато за що голосували, але от в тарифному питанні вони точно не голосували за підвищення тарифів. І це чітко зафіксовано в програмі президента Зеленського. Є кілька відосиків, де "он обещался, прямо на камеру, лупалами своими глядя" знизити тарифний тиск. А це уже можна вважати за свідчення і навіть явку з повинною по ст. 108 Конституції України - єслічо, це моє особисте оціночне судження. Бо якщо президент кілька разів обіцяв зниження тарифів прямим текстом, має при цьому ручну більшість і ручний же уряд, а відбувається навпаки - то це явне свідчення непрофпридатності і неспроможності виконувати свої обовʼязки.

Але я не про це хотів би поговорити. Швидше за все, протести людей все-таки призведуть до невеличкого, але все-таки зниження ціни - теж із чисто піарних і психологічних міркувань. А люди у нас доведені до такої ручки, що цю подачку можуть сприйняти за досягнення цілі.

Якщо цих цілей досягнуто не буде - ми не просто зайдемо на інше коло підвищення цін. Ми потерпимо енергетичну катастрофу - маючи при цьому атомну енергетику, розвинену вугільну галузь і навіть зелено-енергетичний потенціал.

Над нами сміятимуться не те що в "95 кварталі" - обхохочуться навіть заморожені тушки в холодильниках.

Да, це настільки серйозно. Допригались.

UAINFOзагрузка...

...
...

РаспродажаПопулярноеКоролевский дворец и новые обязанности: что изменится в жизни Кейт Миддлтон, когда она станет королевой?

Как заварить идеальную чашку чая?

Готовы уволиться со старой работы? The Guardian перечисляет 17 вопросов, которые помогут принять правильное решение

Вареные и копченые: почему в Венесуэле бананы считаются овощем, а не фруктом

5 блюд, которые стоит приготовить из сезонных овощей

Законные способы, как установить глухой забор между участками, даже если соседи противКто такой Сергей Тарута? Последние новости о политике и бизнесмене, владельце партии "Основа".